Zamknij

Pięć goli Juniorów Starszych A1 w meczu sparingowym z Gromem Czacz

16:49, 11.03.2024 . Aktualizacja: 16:51, 11.03.2024
Skomentuj

Zespół Juniora Starszego A1 Luboński KS rozegrał 10.03.2024 roku siódmy sparing w tym okresie przygotowawczym, a przeciwnikiem był zespół seniorów, na co dzień grający w A klasie, tj. Grom Czacz. Luboński nie dał szans przeciwnikowi i rozgromił go 5:1.

Mecz prowadzony był w dobrym tempie. Początek spotkania był piorunujący. Wyrzut z autu w kierunku pola karnego, piłka przelatuje nad głową przeciwnika i szybka reakcja Szulca, który wybiega jeden na jeden i wykorzystuje sytuację zdobywając pierwszego gola. Później mecz się wyrównał, a walka toczyła się w środku boiska. Grom też miał swoje szanse. Po uderzeniu zawodnika Gromu w 17 minucie gry z 7 metra w polu karnym instynktownie broni Nogaj, który ratuje Luboński przed utratą bramki. W 32 minucie bramkę zdobywa jednak Luboński. Tym razem wrzutka Banasia w prawy sektor pola karnego, tam w biegu Bajer uderza piłkę wzdłuż linii piątego metra, a następnie Frąckowiak zdobywa po uderzeniu piłki głową drugiego gola. Piękna akcja i jeszcze piękniejsze wykończenie. Na 2 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry rzut wolny wykonuje Bańkowski z około 25 metrów. Tego bramkarz Gromu się nie spodziewał. Bezpośrednie uderzenie płaskie prostym podbiciem i piłka wpada tuż przy słupku obok interweniującego golkipera gości. Warto wspomnieć, iż pierwszej połowie zagrali także zawodnicy na co dzień występujący w Juniorze Młodszym B2.

Druga połowa to kolejne dwie bramki zdobyte przez Łoniewskiego. Gol numer cztery pada po uderzeniu zza pola karnego, natomiast bramka numer pięć zostaje zdobyta po wielopodaniowej akcji z lewej strony boiska. Piękna akcja budząca uznanie za dynamikę i pomysł. Niestety Luboński w 60 minucie gry stracił też bramkę po błędzie przy wybiciu piłki przez bramkarza.