Zamknij

Trwają zapisy do XI edycji Biegu o Koronę Księżnej Dąbrówki

11:18, 25.04.2022 . Aktualizacja: 16:04, 22.08.2023
Skomentuj

Większość z Państwa już pewnie wie, że każdego roku w ostatnią niedzielę maja (w tym roku 29.05) w Dąbrówce przy ul. Parkowej, na skraju lasu palędzko-zakrzewskiego mieszkańcy nie tylko gminy Dopiewo, mogą stanąć na linii startu biegu lub marszu nordic walking o Koronę Księżnej Dąbrówki.
Bieg główny na dystansie 10 km (start o godz. 12.00) w całości przebiega leśnymi duktami w otoczeniu zieleni i stał się niemal tradycją dla aktywnej części społeczności tej podpoznańskiej gminy. Na nieco krótszym dystansie o długości 7,5 km startują zawodnicy i zawodniczki nordic walking (początek o godz. 12.02). Dla najmłodszych biegaczy organizatorzy przygotowują trasy biegowe od 200 do 1000 metrów (starty od godz. 10.00).
Ta niedziela to coroczne święto biegania dla ludzi w różnym wieku. Organizatorowi zawodów – GOSiR w Dopiewie bardzo zależy, aby w zawodach startowało jak najwięcej mieszkańców tej gminy. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, co bardzo motywuje do organizacji kolejnych edycji. Nabiera ona coraz bardziej pokoleniowego charakteru. Często obserwujemy rodzinne zmagania dzieci, ich rodziców i dziadków co sprawia, że ta impreza to dobra lekcja wychowania w kulturze fizycznej. W 2011 r. w pierwszej edycji zawodów ukończyło je 267 uczestników w tym 87 „miejscowych” co stanowiło 33% wszystkich startujących. Z kolei w VII edycji imprezy bieg ukończyło już 494 zawodników (dotychczasowy rekord) i 133 chodziarzy nordic walking, co daje łączną liczbę 627 dorosłych zawodników! Niezwykle ważnym jest fakt, że ok. 50% wszystkich startujących w 2017 r. stanowili mieszkańcy Gminy Dopiewo. Najwięcej dzieci do tej pory wystartowało natomiast w 2014 r. (471), a w nordic walkingu w 2018 r. (159) - jest nieźle ale może być oczywiście jeszcze lepiej.
Dyrektor GOSiR w Dopiewie Marcin Napierała ma nadzieję, że XI edycja Korony Księżnej Dąbrówki zaplanowana na 29 maja br., spodoba się zarówno starszym jak i młodszym. Kobietom i mężczyznom. Miłośnikom biegania i marszu nordic walking. Zawodnikom i kibicom. Opłaty startowe dla zameldowanych mieszkańców Gminy Dopiewo wyniosą 50 lub 60 zł - odpowiednio w terminach do 17 maja i do 24 maja 2022 roku (dla pozostałych 70 lub 80 zł). Udział dzieci jest bezpłatny i nie ma żadnych limitów ilościowych. Dla dorosłych ustalony został limit 500 biegaczy i 150 chodziarzy nordic walking. Na mecie dla wszystkich dzieci jak zwykle przewidziane są złote pamiątkowe medale. Dla dorosłych do tej pory medale były dedykowane w kształcie ogniwa korony, które w wyniku połączenia ze sobą pięciu sztuk mogły stworzyć symboliczną koronę - każdy kto zebrał „koronę” otrzymał dodatkowo pamiątkowy złoty dukat. Medale w takiej formule były rozdawane do X edycji włącznie. Od XI edycji czyli od tego roku trofea będą inne, ale szczegóły na razie trzymane są w tajemnicy…
W imieniu GOSiR zapraszamy do aktywności fizycznej, bo przecież ruch to zdrowie, a bieganie „po miękkim” w otoczeniu zieleni to sama przyjemność! Z każdym rokiem przybywa chętnych, więc nie przegapcie Państwo zapisów. Trasa jest już gotowa – zatem do ew. zobaczenia na starcie.

Opracował: Mariusz Frąckowiak (GOSiR w Dopiewie)

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%