Zamknij

Rolnicy blokują ulice Poznania: korki i zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych AKTUALIZACJA

10:17, 09.02.2024 . Aktualizacja: 11:56, 09.02.2024
Skomentuj archiwum archiwum

Obecnie na wszystkich trasach wlotowych do Poznania tworzą się ogromne korki. Rolników przybywa na al. Niepodległości w centrum Poznania. Pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z licznymi utrudnieniami. W niektórych rejonach wprowadzone zostały zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych

Uwaga, w związku z odbywającymi się dzisiaj protestami dla ruchu kołowego całkowicie zamknięta będzie al. Niepodległości. Na czas zamknięcia linie 168, 169, 171 objazd przez Roosevelta, Pułaskiego - podaje MPK. - Linia 163 skrócona do ronda Kaponiera. Linia 160 skierowana do pętli Sobieskiego przez Urbanowska, Maczka, Mieszka I (od przystanku Śląska). Z racji na formowanie się kolumny pojazdów, w rejonie Ronda Kaponiera oraz przystanków Fredry mogą występować utrudnienia w kursowaniu tramwajów. Możliwe są przekierowania linii tramwajowych na polecenie służb Nadzoru Ruchu i Policji. W związku z zamknięciem ulicy Szelągowskiej, autobusy linii 167, 174, 190, 911 jadą objazdem w obu kierunkach ulicą Serbską i Hlonda 
 

 - czytamy w komunikatach MPK.
 
Od godziny 9:55 zamknięta została także ulica Dworcowa. Autobusy 159 i 168 skrócone do Ronda Kaponiera.

Jak podaje portal e-poznan dochodzi też do sytuacji, że na trasie wylewa się gnojówka z beczek ciągniętych przez rolników. Najprawdopodobniej nie są to działania celowe, ale utrudniają funkcjonowanie zwykłym przechodniom. Organizatorzy Rola Wielkopolski zapowiadali, że do miasta nie będą wpuszczane przez policje ciągniki z przyczepami z załadunkiem. Jak widać niektórym się udało przejechać. 

Policja informuje, że do centrum zmierza nawet 1300 ciągników.

AKTUALIZACJA - godz.10.40 

Aleje Niepodległości do Uniwersytetu Ekonomicznego zablokowana przez ciągniki rolnicze. Święty Marcin od ronda Kaponiera również nieprzejezdny. 

AKTUALIZACJA - godz. 11.15

Większe utrudnienia występują obecnie tylko w rejonie ronda Kaponiera, na ul. Pułaskiego i Garbarach na wysokości Starej Rzeźni.

AKTUALIZACJA - godz. 11.55

Według szacunków poznańskiej policji do miasta przyjechało 1380 ciągników rolniczych.

izi

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%