Zamknij

Publikujemy wzór wniosku o zastrzeżenie numeru PESEL (dokument)

10:49, 16.11.2023 PAP Aktualizacja: 10:51, 16.11.2023
Skomentuj PAP PAP

Minister cyfryzacji wydał rozporządzenie w sprawie określenia wzorów i sposobu wypełniania wniosków stosowanych przy zastrzeganiu albo cofaniu zastrzeżenia numeru PESEL. Wnioski w tej sprawie można składać osobiście w organie dowolnej gminy. Wniosek składany osobiście w wersji papierowej powinien być wypełniony drukowanymi literami w kolorze czarnym lub niebieskim i opatrzony własnoręcznym podpisem wnioskodawcy.

Zgodnie z rozporządzeniem, wniosek może być sporządzony na podstawie danych zawartych w rejestrze PESEL oraz podanych przez wnioskodawcę i wydrukowany przez pracownika organu gminy z systemu teleinformatycznego w obecności wnioskodawcy.

 

We wniosku podaje się dane osoby składającej wniosek lub osoby, w imieniu której wniosek składa pełnomocnik, w tym: imię, nazwisko i numer PESEL. W przypadku składania wniosku przez pełnomocnika należy uzasadnić tę decyzję. W formularzu przewidziano również miejsce na wpisanie numeru telefonu i adresu e-mail, ale ich podawanie nie jest obowiązkowe, może jedynie ułatwić kontakt w sprawie zastrzeżenia lub cofnięcia zastrzeżenia numeru PESEL

 

Zgodnie z ustawą o ewidencji ludności w rejestrze zastrzeżeń numerów PESEL gromadzone są następujące dane: numer PESEL; informacja o zastrzeżeniu numeru PESEL; informacja o chwili zastrzeżenia numeru PESEL; informacja o cofnięciu zastrzeżenia numeru PESEL; informacja o chwili cofnięcia zastrzeżenia numeru PESEL; oznaczenie organu albo podmiotu rejestrującego zastrzeżenie albo cofnięcie zastrzeżenia numeru PESEL.

 

mr/

 

 

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

ekspertekspert

1 0

Proszę informować mieszkańców w sposób pełny - skutek prawny ma takie zastrzeżenie dopiero od dnia 01.06.2024 r. 12:38, 16.11.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%