Zamknij

Kradli żeliwne kratki odpływe

21:29, 12.11.2023 . Aktualizacja: 14:54, 13.11.2023
Skomentuj

Policjanci z Poznania zatrzymali trzy osoby na gorącym uczynku kradzieży kilkunastu żeliwnych kratek odpływowych. Sprawcy wpadli w ręce policjantów w m. Dąbrówka kiedy odjeżdżali z łupem w bagażniku. Dodatkowo okazało się, że jeden z mężczyzn jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże rozbójnicze.

20 października br. policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Poznań – Grunwald wspólnie z policjantami z Oddziału Prewencji Policji zatrzymali trzy osoby na gorącym uczynku kradzieży żeliwnych kratek odpływowych.

Około północy w trakcie patrolu jednej z ulic w m. Dąbrówka, policjanci zauważyli, jak nieznane osoby pakowały do bagażnika skradziony łup i dynamicznie próbowały odjechać z miejsca zdarzenia. Policjanci od razu ruszyli za fordem i zatrzymali ich do kontroli.  Postanowili sprawdzić, czym spowodowane było tak nerwowe zachowanie mężczyzn.

W trakcie interwencji okazało się, że w bagażniku oraz na tylnej kanapie samochodu znajduje się 13 żeliwnych kratek ściekowych, które prawdopodobnie zostały chwilę wcześniej skradzione z okolicznych ulic.

Policjanci wylegitymowali trzy osoby znajdujące się w pojeździe i doprowadzili je do miejscowego komisariatu. W trakcie czynności okazało się, że jeden z mężczyzn jest poszukiwany do odbycia kary jednego roku pozbawienia wolności za wcześniejsze kradzieże rozbójnicze. W związku z tym po czynnościach 41-latek został doprowadzony do Aresztu Śledczego w Poznaniu, gdzie obecnie przebywa.

Pozostałe dwie osoby również zostały przesłuchane i usłyszane zarzuty. Ponadto okazało się, że 77-letni kierowca auta, który już wcześniej był notowany za podobne czyny, miał związek również z innymi tego typu przestępstwami. Policji ustalili, że w okresie od sierpnia do października br. dokonał kradzieży żeliwnych kratek odpływowych o wartości blisko 25 tys. złotych z terenu poznańskiego Grunwaldu. Mężczyznom grozi teraz do 5 lat więzienia.        

mł.asp. Marta Mróz 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%