Zamknij

Szkoła Podstawowa nr 1 w Luboniu przystąpiła do programu Erasmus+

22:14, 18.10.2023 . Aktualizacja: 22:15, 18.10.2023
Skomentuj

W roku szkolnym 2023/24 w Szkole Podstawowej nr 1 im. bł. Edmunda Bojanowskiego realizowany jest projekt Erasmus+ zatytułowany “Changing the learning in science using STEM”.

Realizujemy go wspólnie z partnerami z Hiszpanii, Austrii i Estonii. Projekt ma na celu podnoszenie jakości pracy szkoły poprzez szkolenia nauczycieli, wizyty studyjne w szkołach za granicą ( job shadowing), wymianę doświadczeń i dobrych praktyk między nauczycielami. W projekcie chcemy zwrócić uwagę na  znaczenie przedmiotów ścisłych w nauczaniu, na ich korelację, na to, jak ważne jest kształtowanie umiejętności i kompetencji młodych ludzi, tak by przygotować ich między innymi do wykonywania zawodów przyszłości. Podejmowane działania wpisują się w podstawę programową wielu przedmiotów szkolnych: matematyki, fizyki, biologii, chemii, techniki, informatyki, ale także sztuki czy przedmiotów humanistycznych. Jednym z celów  projektu jest również rozbudzanie wśród uczniów zainteresowania różnymi dziedzinami nauki, szczególnie wśród dziewcząt.

W dniach 26-28 września 2023 w Hiszpanii odbyło się spotkanie w szkole koordynującej projekt - IES Emilio Jimeno w Calatayud. Szkołę Podstawową nr 1 im. bł. Edmunda Bojanowskiego reprezentowały Magdalena Madajczyk-Głowacka i Joanna Pajkert. Program spotkania obejmował prezentację szkół, szczegółowe omówienie projektu, planowanie poszczególnych działań, wymianę doświadczeń w sferze edukacji.Gospodarze zaplanowali też zwiedzanie Calatayud i Saragossy, miast, których zabytki znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

W ciągu trwającego roku szkolnego odbędą się spotkania nauczycieli w pozostałych szkołach partnerskich. Do Lubonia uczestnicy projektu przyjadą w maju 2024.Wszystkie działania i materiały są finansowane z unijnego programu Erasmus+.

Zapraszamy do śledzenia relacji  na stronie https://changingtheearninginscienceusingstem.blogspot.com oraz na Facebooku.

Magdalena Madajczyk-Głowacka

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%