Obydwa poprowadzi Poradnia Specjalistyczna IPSIS. Pierwsze rozpocznie działalność w Poznaniu przy ul. Bystrej 7, a drugie w Koziegłowach (powiat poznański) przy ul. Kanałowej 2A. Umowa z Narodowym Funduszem Zdrowia będzie obowiązywać od 23 października. Będą działały na tak zwanym drugim poziomie. Oprócz tych dwóch nowych miejsc, na tym drugim poziomie, w Wielkopolsce mamy jeszcze 4 placówki, prowadzące zarówno poradnie jak i oddział dzienny oraz 16 takich, które przyjmują pacjentów do 18. roku życia w Poradniach Zdrowia Psychicznego. Cały czas trwają i ogłaszane są postępowania konkursowe na kolejne tego typu placówki oraz poradnie psychologiczno-terapeutyczne w regionie.
Według obecnych założeń, młodzi pacjenci w kryzysie zdrowia psychicznego, jeśli pozwala na to ich stan, powinni najpierw trafiać do poradni psychologiczno-terapeutycznych. Do poradni psychiatrycznej lub oddziału dziennego mogą zostać skierowani, jeśli wsparcie na pierwszym poziomie okaże się niewystarczające. Na trzecim poziomie znajduje się stacjonarna opieka w oddziale szpitalnym.
Coraz więcej młodych ludzi potrzebuje tego rodzaju wsparcia. Obecnie pacjentom pomaga 37 poradni psychologiczno-terapeutycznych, a według wskaźników demograficznych w Wielkopolsce powinno ich być 55.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz