Zamknij

Rozpoczną działalność dwa nowe Centra Zdrowia Psychicznego

10:56, 08.10.2023 . Aktualizacja: 10:56, 08.10.2023
Skomentuj

Obydwa poprowadzi Poradnia Specjalistyczna IPSIS. Pierwsze rozpocznie działalność w Poznaniu przy ul. Bystrej 7, a drugie w Koziegłowach (powiat poznański) przy ul. Kanałowej 2A. Umowa z Narodowym Funduszem Zdrowia będzie obowiązywać od 23 października. Będą działały na tak zwanym drugim poziomie. Oprócz tych dwóch nowych miejsc, na tym drugim poziomie, w Wielkopolsce mamy jeszcze 4 placówki, prowadzące zarówno poradnie jak i oddział dzienny oraz 16 takich, które przyjmują pacjentów do 18. roku życia w Poradniach Zdrowia Psychicznego. Cały czas trwają i ogłaszane są postępowania konkursowe na kolejne tego typu placówki oraz poradnie psychologiczno-terapeutyczne w regionie.

Według obecnych założeń, młodzi pacjenci w kryzysie zdrowia psychicznego, jeśli pozwala na to ich stan, powinni najpierw trafiać do poradni psychologiczno-terapeutycznych. Do poradni psychiatrycznej lub oddziału dziennego mogą zostać skierowani, jeśli wsparcie na pierwszym poziomie okaże się niewystarczające. Na trzecim poziomie znajduje się stacjonarna opieka w oddziale szpitalnym. 

Coraz więcej młodych ludzi potrzebuje tego rodzaju wsparcia. Obecnie pacjentom pomaga 37 poradni psychologiczno-terapeutycznych, a według wskaźników demograficznych w Wielkopolsce powinno ich być 55. 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%