Zamknij

Braki kadrowe głównym powodem niezrealizowanych kursów poznańskiej komunikacji publicznej

14:28, 05.10.2023 PAP Aktualizacja: 14:30, 05.10.2023
Skomentuj

Rzecznik ZTM Bartosz Trzebiatowski powiedział PAP, że między styczniem a sierpniem na liniach ZTM ogółem nie zrealizowano średnio 2,29 proc. wszystkich przewidzianych do wykonania kursów. "Wpływ na ten fakt mają głównie linie autobusowe, co wynika z wciąż bardzo trudnej sytuacji z dostępnością kierowców w branży przewoźników samorządowych" - podał.

Poznański przewoźnik, spółka MPK Poznań, poinformował wcześniej PAP, że firma cały czas boryka się z problemami kadrowymi; od ręki jest w stanie zatrudnić 70 kierowców autobusów i 20 motorniczych tramwajów.

Bartosz Trzebiatowski poinformował, że największy problem z niewykonanymi kursami występował na liniach 191 i 169 łączących os. Kopernika z os. Sobieskiego, linii 185 łączącej os. Sobieskiego z Rondem Śródka, na linii okólnej 162 oraz na linii T12, która do połowy maja zastępowała tramwaje na remontowanej linii Poznańskiego Szybkiego Tramwaju.

"Do najczęstszych przyczyn niewykonania kursów należą w zdecydowanej większości braki w obsadzie kierowców. W sytuacji, kiedy nie ma problemów kadrowych wśród prowadzących pojazdy, do najczęstszych przyczyn braku wykonania kursów można zaliczyć nagłe zdarzenia, takie jak awarie, kolizje i inne nieprzewidziane powody" – powiedział PAP Trzebiatowski.

Pytany o porównanie tegorocznych wyników dotyczących wypadających kursów z liczbami sprzed roku zauważył, że dane w dużej mierze będą nieporównywalne z uwagi na zmieniający się układ linii oraz ze względu na zmiany wprowadzone w częstotliwości kursowania autobusów na początku tego roku.

rpo/ apiech/ mp/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%