Zamknij

W sobotę i niedzielę 11. edycja Dni Twierdzy Poznań

10:27, 26.08.2023 PAP Aktualizacja: 10:30, 26.08.2023
Skomentuj PAP PAP

Jak podali organizatorzy, w programie tegorocznej odsłony znalazło się 28 miejsc i atrakcji dla uczestników. "To jedno z największych w Polsce wydarzeń tworzonych przez miłośników historii i fortyfikacji. Podczas dwóch dni można obejrzeć forty, schrony i atrakcje związane z historią Poznania od średniowiecza po okres zimnej wojny" - zapewniono w komunikacie.

Zwiedzanie fortyfikacji z XIX w. czy schronów z okresu zimnej wojny, rekonstrukcje historyczne, wycieczki tematyczne oraz gry przygotowano dla uczestników rozpoczynających się w sobotę 11. Dni Twierdzy Poznań.

Poznański magistrat podał, że w tym roku w ramach akcji będzie można zwiedzić m. in. Forty: Ia, IIa, IVa, V, Va, VI, VII (Muzeum Martyrologii Wielkopolan, czyli pierwszy obóz koncentracyjny na polskich ziemiach zorganizowany przez Niemców), a także Fort Winiary, czyli Cytadelę. "Listę dostępnych atrakcji uzupełni zwiedzanie Schronu J2VIa przy ul. Pilickiej oraz nocny spacer po okolicach dworca Poznań-Główny" - dodano.

"Poza atrakcjami militarnymi z okresu średniowiecza i XIX wieku znajdą się również te z czasów II wojny światowej. Zainteresowani będą mogli zajrzeć do schronów przeciwlotniczych dla ludności cywilnej. Do zabytków z czasów zimnej wojny należy udostępniony dla zwiedzających przeciwatomowy schron dla władz miasta Poznania" - opisano.

W poszczególnych punktach dla zwiedzających przygotowano dodatkowe atrakcje. "W Forcie VI będzie można skosztować żołędziowej kawy w kawiarni z czasów okupacji. Poszukiwacze mocniejszych wrażeń z pewnością odnajdą się na ścieżce grozy przygotowanej przez Schron przy ul. Babimojskiej" - wskazano w informacji prasowej.

Organizatorzy przygotowali dla zwiedzających rekonstrukcje historyczne, wycieczki tematyczne, gry i filmy, a także Forteczny Rajd Rowerowy. Koordynatorem dwudniowego wydarzenia jest Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna. (PAP)

szk/ amac/

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%