Dzisiaj w Luboniu odbyła się manifestacja "Murem za Owsiakiem". Kilkadziesiąt osób zebrało się wieczorem na Wzgórzu Papieskim, aby wyrazić swoje poparcie dla Jerzego Owsiaka i podziękować mu za to, iż postanowił pozostać prezesem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W całym kraju zostały zorganizowane podobne akcje. W stronę nieba poleciały czerwone balony, rozpalono duże serducho, a także zapalono "Światełko do nieba" wznosząc okrzyk "dziękujemy".
Wszystko zaczęło się od decyzji Owsiaka o jego rezygnacji z funkcji szefa WOŚP, którą ogłosił w poniedziałek, wstrząśnięty zamachem na życie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza przed "Światełkiem do nieba". Momentalnie w całym kraju odezwały się apele polityków, artystów, osób zaangażowanych w działalność charytatywną, a także zwykłych ludzi, by nie rezygnował z tej funkcji i nadal kierował orkiestrą. Twórca WOŚP nie pozostał głuchy na te wołania i wczoraj ogłosił swoją decyzję o pozostaniu na stanowisku prezesa.
Izabella Chodorowska
fot. Marta Dudziak - inicjatorka akcji
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu e-lubon.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz