Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Szkola specjalna lub klasy integracyjne w Luboniu dla dzieci z uposledzeniem w stopmiu umiarkow

Treść pytania: 

Borykam sie z decyzja w wyborze dla dziecka szkoly z uposledzeniem umyslowym umiarkowanym . Dla czego w Luboniu nie ma ani jednej placowki dla takich dzieci kyorzy potrzebuja. Takiej szvzegolmej troski i opieki. Ppwszechmie wiadomo ze dzieci normalne szybciej i latwiej radza sobie ze zmiamami i przystoeuja sie do nauki daleko od domu takivh szkol jest 5. Szkoly specjalnek ani 1. Wiem ze miasto zapewnia dowoz do szkoly ktore sa otdalome o 10,15km od Lunonia
DLA rodzicow ktorzy nie sa mobilnr jest ogromnym problem dla rodzicow pracujach gdze dojazd zajmuje 2godziny
Moje pytanie brzmi . Kiedy moze ktos pomysli o takich dzieciach w luboniu i otworzy placowke dla dzieci i mlodziezy niepelnosprawnych.. Obwodowe szkoly nie zapewniaja nie sa w stanie nalerzytych wytycznyvh co do ksztalcenia specjalnego w praktyce.

Data przekazania: 

2019-08-24

Data odpowiedzi: 

2020-09-04

Odpowiedź: 

W nawiązaniu do wiadomości z dnia 24.08.2020 r. informuję, iż:

Urząd Miasta Luboń zapewnia dzieciom niepełnosprawnym posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego możliwość nauki w oddziałach ogólnodostępnych lubońskich szkół. W przypadku ucznia z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego szkoła zapewnia temu uczniowi odbywanie nauki zgodnie ze wskazaniami z treści orzeczenia.

 

UML

Dzielnica: 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl