Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Malowanie Translubu.

Treść pytania: 

Moje pytanie zostało sprowokowane, dobrą informacją o pierwszych dwóch autobusach, które są już malowane przez producenta, formę Solaris. Na zdjęciu widać, że są one malowane w tradycyjne dla Translubu , czerwono - żółto - niebieskie barwy. W tym momencie nasuwa mi się pytanie dlaczego stary tabor Translubu, który jeździ po naszym mieście jest pomalowany "na odwał"? Dlaczego stare pojazdy, kupione za kadencji poprzedniej władzy były sukcesywnie malowane wg, jednego schematu, a te nowsze często jeżdżą białe albo z wyraźnymi śladami malowania poprzedniego przewoźnika? Mam na myśli 4 Many i jednego Neoplana z pozostawioną biało - niebieską górą? O pojazdach nr. 110 i 111 już nie wspominam...
Widać, że P.T. Translub ma możliwości alby samodzielnie dokonywać tego typu liftingu swojego taboru. Z czego wynika taki różnorodny stan rzeczy? Z zaniedbania, braku chęci, czy z braku funduszy na lakier? Może jeszcze z czegoś innego?
Należy pamiętać, że jak cię widzą, tak cię piszą. Czy firma ma zamiar zmienić obecny stan rzeczy? Czy są plany ujednolicenia malowania całego taboru?
Będę wdzięczny za odpowiedź.

Data przekazania: 

2011-11-15

Informacja dodatkowa o przekazania: 

 

Data odpowiedzi: 

2011-12-07

Odpowiedź: 

W ostatnich kilku latach Translub Sp. z o.o. z własnych środków inwestował w kupno używanych autobusów co pozwoliło na pozbycie się tych najstarszych. W tym roku musiał zainwestować w remont dachu hali położonej na terenie zajezdni. Stan finansów firmy powodował konieczność szukania możliwości pozyskania dodatkowych funduszy co było związane z wynajmowanie powierzchni autobusów na cele reklamowe. W obecnej sytuacji gdy firma prowadzi przewozy pod zarządem ZTM na obszarze znacznie wykraczającym poza miasto Luboń, sytuacja zmieni się o tyle, że na cele reklamowe będą wynajmowane wyłącznie tyły starych autobusów oraz tylne szyby nowych. Systematycznie też będzie ulegała zmianie na lepsze sytuacja w zakresie standardowej kolorystyki.
M. Walny 
Z-ca Burmistrza Miasta Luboń

Dzielnica: 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

  • Inne
    Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)