Zamknij

Funkcjonowanie balonu przy ulicy Dojazdowej po awarii - aktualizacja

14:54, 08.02.2024 . Aktualizacja: 14:54, 08.02.2024
Skomentuj

W związku z awarią balonu pneumatycznego na Orliku przy ulicy Dojazdowej informujemy, że w wyniku bardzo niesprzyjających warunków atmosferycznych w godzinach nocnych z 6 na 7 lutego powłoka balonu uległa uszkodzeniu i na czas jej naprawy zostały zawieszone zajęcia i treningi. Do tej pory w przypadku alertów o silnych wiatrach balon był opuszczany. W tym przypadku prognozy nie wskazywały na pojawienie się tak ekstremalnych warunków wspomnianej nocy i nie mieliśmy do czynienia z alertem pogodowym.  

Chcemy też sprostować pojawiające się informacje o uszkodzeniu konstrukcji balonu. Balon pneumatyczny nie ma konstrukcji i przy uszkodzeniu powłoki opada powoli. Dla uczestników zajęć są przygotowane procedury bezpiecznego wyjścia z balonu. Czas opadania przy tego typu awarii to około 20 – 30 minut. Wyjście przez drzwi awaryjne, które są w takiej sytuacji szerzej otwierane dla grupy 20 osobowej to maksymalnie 2 minuty. Awaria miała miejsce w nocy i na terenie obiektu nie było nikogo.

Z całą odpowiedzialnością stwierdzamy, że nie było do tej pory żadnej sytuacji zagrażającej bezpieczeństwu uczestników zajęć na obiekcie przy ulicy Dojazdowej. Dotyczy to wszystkich zarządzanych przez Spółkę obiektów, bo troska o bezpieczeństwo osób korzystających z boisk i stadionu jest dla nas priorytetem.

Balon aktualnie jest naprawiany przez pracowników LOSiR, którzy zostali przeszkoleni i posiadają umiejętności w tym zakresie. Balon dziś zostanie postawiony i dalej będzie funkcjonował dla lubońskiej sportowej społeczności i zrobimy wszystko, aby podobnych sytuacji było jak najmniej, ale na wyjątkowo niekorzystne od kilku lat warunki atmosferyczne ostatnich zim niewiele można poradzić. W przypadkach uwag wniosków i propozycji mieszkańców Miasta zawsze jesteśmy do dyspozycji.  

Michał Kosiński
Prezes Zarządu LOSiR

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%