Zamknij

Uderzenie w międzynarodowy gang. Zatrzymano czterech Polaków! Chodzi o...

09:00, 08.09.2023 Źródło: policja.pl Aktualizacja: 15:02, 13.11.2023
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. policja.pl Zdjęcie ilustracyjne. Fot. policja.pl

Cztery osoby podejrzane są o organizowanie, wbrew przepisom ustawy, przekraczania granicy państwowej z Białorusi do Polski i pomoc w przedostaniu się do krajów Europy Zachodniej tzw. nielegalnym migrantom. Zatrzymali ich policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji. 

Śledztwo dotyczy międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej, a postępowanie w tej sprawie prowadzi Lubelski Pion PZ Prokuratury Krajowej.

- Jej członkowie organizowali nielegalnym migrantom przekraczanie granicy białorusko-polskiej, z reguły w miejscach odludnych i zalesionych, głównie na terenie województwa podlaskiego. Następnie migranci byli przewożeni do Niemiec każdorazowo innym, wynajętym samochodem osobowym z przyciemnianymi tylnymi szybami - wynika z policyjnego komunikatu.

Jak wskazują śledczy pobierali oni, za transport do Europy Zachodniej, od każdej osoby opłatę. Ta miała wynosić od tysiąca złotych wzwyż, a proceder ten miał toczyć się od co najmniej dwóch miesięcy.  

- Na podstawie zebranego materiału dowodowego, w policjanci CBŚP przeprowadzili akcję zatrzymując w województwie lubelskim i w Warszawie czterech Polaków, w wieku od 19 do 33 lat. Dodatkowo za posiadanie mefedronu został zatrzymany piąty młody mężczyzna - wskazuje policja. 

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że dwóch z zatrzymanych może mieć związek ze środowiskiem pseudokibiców jednego z lubelskich klubów sportowych. Podczas działań policjanci zabezpieczyli także marihuanę oraz 2 kastety.

Czterem mężczyznom przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej międzynarodowej grupie przestępczej, w tym jednej osobie zarzut kierowania tą grupą, zarzuty organizowania wbrew przepisom ustawy przekraczania granicy państwowej. Dodatkowo trzy osoby usłyszały również zarzut posiadania narkotyków.

Wszyscy zatrzymani spędzą w areszcie najbliższe trzy miesiące. Śledczy natomiast podkreślają, że sprawa jest rozwojowa i nie wykluczone są kolejne zatrzymania. 

(Źródło: policja.pl)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%