Zamknij

Jakie metody leczenia alkoholizmu są najczęściej stosowane?

10:11, 21.11.2024 art. sponsorowany Aktualizacja: 10:11, 21.11.2024
pixabay pixabay

Metody leczenia alkoholizmu są bardzo różnorodne i mogą zależeć od oczekiwań oraz stanu danego pacjenta. Pamiętajmy o tym, aby nie obawiać się pomocy ze strony lekarzy, którzy doskonale znają się na swojej pracy. Na początku przeprowadzane są badania i konsultacja, a potem można wdrożyć odpowiednie ścieżki leczenia uzależnienia od alkoholu. Zazwyczaj jest to wszywka alkoholowa, detoks alkoholowy i psychoterapia oraz inne propozycje, które wskaże nam specjalista. Jak wygląda implant esperal i gdzie jest wszczepiany? Kiedy zalecane jest zastosowanie odtrucia alkoholowego?

Esperal - wszywka alkoholowa

Esperal to wszywka alkoholowa wszczepiania zazwyczaj pod skórę, w okolicy ramienia. Zabieg ten pozostawmy specjalistom, a sam proces wszczepiania trwa do kilku minut. Oczywiście lokalizacja implantu może zależeć od preferencji lekarza i indywidualnych cech pacjenta. Jak wygląda implant o nazwie esperal? Ma on postać małych, walcowatych kapsułek lub tabletek, które są wszczepiane pod skórę z pomocą specjalnych narzędzi. W tabletkach znajduje się disulfiram, który następnie jest uwalniany do organizmu przez ok. 6-12 miesięcy. Ilość i wielkość wszywki dobierana jest indywidualnie dla każdego pacjenta borykającego się z uzależnieniem od alkoholu. Jeśli chodzi o kapsułki, mogą one przyjmować kolory białe lub brązowe. Okazuje się, że esperal w Legionowie jest terapią odstraszającą, która ma na celu zniechęcić pacjenta do sięgania po alkohol. 

Odtrucie alkoholowe

Kolejne cenione rozwiązanie to odtrucia alkoholowe w Warszawie. Kiedy wskazane jest przeprowadzenie detoksykacji organizmu? Odtrucie alkoholowe jest niezbędne w następujących sytuacjach:

  • Brak kontroli nad spożyciem alkoholu - próby samodzielnego odstawienia trunku często kończą się niepowodzeniem, przez co dana osoba nadal ma trudności w kontrolowaniu picia. 
  • Ostre zatrucie alkoholowe - jest związane ze spożyciem dużej ilości alkoholu w krótkim czasie. 
  • Zaburzenia psychiczne - nadmierne picie alkoholu często prowadzi do zaburzeń psychicznych (psychozy alkoholowe, depresja). 
  • Objawy odstawienia - mogą to być nudności, poty, zaburzenia snu, nerwowość, bóle głowy itp. 
  • Zalecenie lekarza - jeśli lekarz stwierdzi, że trzeba przeprowadzić detoks organizmu, warto postępować zgodnie z jego zaleceniami. 
  • Zaburzenia fizyczne - nadużywanie alkoholu niejednokrotnie prowadzi do poważniejszych schorzeń układu krążenia, wątroby i innych narządów. 

Detoks alkoholowy jest też nieoceniony wtedy, gdy osoba spożywają alkohol znajduje się w sytuacji zagrażającej życiu (np. w razie przedawkowania). Nie należy obawiać się odtrucia alkoholowego, gdyż ten proces jest przeprowadzany pod czujnym okiem specjalistów. Dodatkowo możemy liczyć na uzupełnienie minerałów i witamin w organizmie oraz wsparcie farmakologiczne przy wystąpieniu objawów odstawienia alkoholu. 

Wszywka alkoholowa i detoks alkoholowy to rozwiązania niezwykle cenione w procesie leczenie uzależnienia od alkoholu. Zaufajmy zatem specjalistom i podejmijmy walkę o swoje zdrowie już teraz. 

(art. sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%