Zamknij

Zatrzymany za rozbój na 12-latce

15:00, 23.09.2023 . Aktualizacja: 14:59, 13.11.2023
Skomentuj Szymon Tomasik Szymon Tomasik

Niespełna dwa miesiące wcześniej opuścił zakład karny, a po wyjściu na wolność znów dopuścił się przestępstwa. Policjanci z Komisariatu Policji w Komornikach zatrzymali mężczyznę za rozbój na 12-latce. Dziewczynka na szczęście nie odniosła żadnych obrażeń ciała, a napastnik po zatrzymaniu trafił wprost do tymczasowego aresztu.

Zdarzenie miało miejsce w sobotnie popołudnie na ulicy Nowej w Komornikach. Do spacerującej tam dziewczynki nagle podszedł mężczyzna, który szarpnął ją za rękę i zażądał oddania telefonu komórkowego. Gdy odmówiła  - wyrwał jej sprzęt z ręki i uciekł.

Roztrzęsiona 12-latka pobiegła i poprosiła o pomoc postronną osobę, a następnie powiadomiła rodziców o całym zajściu. Na szczęście w trakcie tego zdarzenia dziecko nie odniosło żadnych obrażeń ciała.

Kiedy policjanci otrzymali zgłoszenie o rozboju od razu ruszyli w teren w poszukiwaniu sprawcy. Znalezienie tego mężczyzny było dla nich priorytetem. W trakcie patrolowania ulic zauważyli podejrzanego. Został on rozpoznany, zatrzymany i trafił na komisariat. Po przeszukaniu jego odzieży policjanci odzyskali telefon, który chwilę wcześniej ukradł dziewczynce.  

W trakcie czynności funkcjonariusze sprawdzili dane mężczyzny w policyjnych systemach. Okazało się, że już wcześniej był karany za inne przestępstwa, a pod koniec lipca tego roku opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę za wcześniejsze kradzieże z włamaniami.

W tej sprawie po zebraniu dowodów 25-latek usłyszał zarzut dokonania rozboju o charakterze chuligańskim w warunkach recydyw, a sąd przychylił się do wniosku prokuratury oraz Policji i zastosował wobec niego 3 miesięczny tymczasowy areszt.      

mł. asp. Marta Mróz 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%