Zamknij

Przywiązany pies do śmietnika - apel o pomoc w znalezieniu właściciela

22:54, 11.02.2024 . Aktualizacja: 10:52, 12.02.2024
Skomentuj

W dniu 11 lutego 2024 roku na osiedlu Lubonianka w okolicach ulicy Osiedlowej i Żabikowskiej został porzucony pies. Mężczyzna przywiązał pieska do śmietników, a następnie oddalił się. Na szczęście to zdarzenie zauważył jeden z mieszkańców osiedla. Osoba, która przywiązała psiaka najprawdopodobniej przyjechała specjalnie samochodem, aby pozbyć się czworonoga.  

Jak udało się ustalić "właściciel" psa ubrany był w czarna kurtkę w białe plamy

Piesek został zabezpieczony i teraz poszukiwany jest dla niego dom, gdyż nie może pozostać osoby, która go uratowała. Prosimy o pomoc w znalezieniu dobrego domu. Piesek najprawdopodobniej ma 2 lat i jest przyjaźnie nastawiony. 

Bezmyślność albo znieczulica osoby, która porzuciła zwierzę przywiązując je do śmietnika powinna bulwersować. Niestety takie zachowanie ludzi wobec bezbronnych zwierząt nie jest odosobnionym zjawiskiem. 

Jeżeli ktokolwiek kojarzy psa i jego właściciela proszony jest o kontakt z Wielkopolskim Inspektoratem Ochrony Zwierząt, który został o całej sprawie powiadomiony - e mailowy [email protected] lub pod numerem telefonu 607 828 678 lub 505 564 993. Można również kontaktować się z redakcją portalu e-lubon.pl

Nagranie z tego zdarzenia dostępne jest TUTAJ 
 
Przypominamy, iż porzucenie psa, niezależnie od motywów, jest przestępstwem

Prosimy o udostępnianie! 

izi

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

AnetallAnetall

1 0

Najchętniej sama bym przywiązała takiego drania do śmietnika. 14:18, 12.02.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo
0%