Zamknij

Zaplanowany protest rolników w Poznaniu - jak uniknąć utrudnień w ruchu?

20:10, 08.02.2024 . Aktualizacja: 20:14, 08.02.2024
Skomentuj

W najbliższy piątek, 9 lutego br. mieszkańcy Poznania i powiatu poznańskiego powinni być przygotowani na utrudnienia w ruchu związane z planowanym protestem rolników i przejazdem ciągników pod Urząd Wojewódzki przy Al. Niepodległości w Poznaniu. To wydarzenie spowoduje ograniczenia w komunikacji na drogach. Zachęcamy do szukania alternatywnych tras oraz unikania podróży do centrum miasta, gdy nie jest to konieczne. Utrudnienia potrwają od wczesnych godzin porannych do późnego popołudnia.

Policjanci z poznańskiej jednostki informują, że w piątek 9 lutego br. odbędzie się planowany protest rolników, który będzie miał wpływ na natężenie ruchu drogowego. Działania środowisk rolniczych w mieście zaplanowane są w godzinach od 10.00 do 16.00. Utrudnień w ruchu należy spodziewać się również przed i po wskazanych godzinach zgromadzenia.

Mieszkańcy powiatu powinni być świadomi utrudnień, które wystąpią w różnych miejscach miasta i na drogach powiatu poznańskiego oraz stosować się do poleceń policjantów regulujących ruchem drogowym.

Rozpoczęcie wydarzenia zaplanowane jest na godzinę 10.00 w rejonie Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przy Alejach Niepodległości w Poznaniu. Ta ulica na odcinku od ul. Niezłomnych do Parku Cytadela zostanie całkowicie wyłączona z ruchu. Utrudnienia powstaną na drogach dojazdowych do Poznania oraz bezpośrednio do centrum miasta.

W piątek już od godziny 8.00 mogą pojawić się pierwsze utrudnienia na trasach wlotowych do Poznania, a w szczególności na ulicach: Bukowskiej, Dąbrowskiego, Głogowskiej, Obornickiej, Krzywoustego i Królowej Jadwigi. Natomiast  na skrzyżowaniach przelotowych, zostanie utrzymany ruch poprzeczny na zasadzie śluz komunikacyjnych.

Podczas zgromadzenia funkcjonariusze będą na bieżąco kierować ruchem oraz wskazywać możliwe drogi objazdu. W związku z tym apelujemy do wszystkich kierowców o zrozumienie oraz cierpliwość na drogach.

Aby zminimalizować wpływ protestu na codzienne życie, sugerujemy unikania podróży samochodem, jeśli to tylko możliwe. Jeżeli jednak konieczne jest przemieszczanie się, prosimy o wcześniejsze zaplanowanie trasy i skorzystanie z dostępnych objazdów.

O wszystkich utrudnieniach będziemy informować na bieżąco. Zachęcamy także do monitorowania komunikatów wydawanych przez zarządców dróg oraz lokalne media.

Na czas trwania protestu warto także skorzystać z aplikacji informujących o natężeniu ruchu na danej trasie i wyszukiwać alternatywne drogi dojazdowe do wyznaczonego miejsca.

sierż. sztab. Łukasz Paterski
KMP w Poznaniu

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

MiastowyMiastowy

0 4

A nikt nie pisze o tym, co po sobie zostawią protestujący.
A zostawią smród. Smród gnojowicy, starych gumofilców, niemytych ciał, spalin… 22:03, 08.02.2024

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JaJa

5 0

Zajmij się swoim smrodem 22:16, 08.02.2024


reo

Człowiek z miastaCzłowiek z miasta

0 0

Wiochmeni już jadą. Buractwo tak hałasuje, że nie można spać. Wszak nie każdy musi wstawać z kurami, czy innym inwentarzem.
Kosynierzy z Koziej Doopy. 08:31, 09.02.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%