Zamknij

Nowe radiowozy

09:19, 03.12.2023 . Aktualizacja: 09:19, 03.12.2023
Skomentuj KMP Poznań KMP Poznań

Policjanci z poznańskiej drogówki otrzymali nowe oznakowane radiowozy. Ich flotę zasilą Skoda Superb i Skoda Scala w nowoczesnych barwach. Będą one służyć policjantom w codziennej służbie, aby dbać o bezpieczeństwo mieszkańców Poznania i powiatu poznańskiego. Ich zakup został sfinansowany z budżetu centralnego policji.

Dwa nowe, oznakowane radiowozy marki Skoda w nowoczesnym malowaniu trafiły do Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Na co dzień korzystać z nich będą funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego.

Pierwszy z nich to Skoda Superb wyposażona w 2-litrowy silnik benzynowy o mocy 280 KM. W bezpiecznym wykorzystaniu maksymalnej mocy i prowadzeniu pojazdu pomaga automatyczna skrzynia DSG współgrająca z napędem 4x4.

Skoda Scala z kolei wyposażona jest w silnik benzynowy o pojemności 1,5 litra o mocy 150 KM. Pojazd ten także wyposażono w automatyczną skrzynię biegów DSG. 

Ich zakup sfinansowany został z centralnego budżetu policji. Przyczyni się on do sprawniejszej i efektywniejszej realizacji zadań przez policjantów, którzy poprzez swoje działanie wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Pojazdy już można dostrzec na ulicach Poznania i powiatu poznańskiego.

sierż.sztab. Łukasz Paterski

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%