Zamknij

Spotkanie autorskie z Elżbietą Kulczak

18:48, 13.09.2022 . Aktualizacja: 15:54, 22.08.2023
Skomentuj

W środowy wieczór 7 września w Ośrodku Kultury w Luboniu odbyło się spotkanie autorskie z Edytą Kulczak, autorką tomiku poezji "www.john". Spotkanie było szczególne ponieważ dotyczyło ukraińskiego tłumaczenia książki. Autorka tłumaczenia Olga Kis niestety nie mogła być obecna na spotkaniu z czytelnikami, jednak dało się wysłuchać wierszy w języku ukraińskim. Przeczytał je Jurij Wołoszyn, który uświetnił ten wieczór także grą na saksofonie.
Spotkanie prowadził Pan Przemysław Walkowiak.
Niespodziankę dla czytelników przygotowała młodzież z grupy teatralnej COKOLWIEK, działającej przy Zespole Szkół w Luboniu pod kierunkiem Aleksandry Kołcz i Przemysława Walkowiaka. Młodzi aktorzy zaprezentowali inscenizację na podstawie tekstów Edyty Kulczak.
Edyta Kulczak urodziła się we Włocławku, mieszka w Poznaniu. Jest absolwentką filologii polskiej Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracuje jako nauczyciel i wychowawca.
Debiutowała w 2009 roku książką „Anioły nie zawsze są białe”. W 2014 roku wydała tomik poetycki „Kołysze się w tobie huśtawka” , a w 2017 „www.john”.
Jej utwory przetłumaczono na kilka języków. Wiersze prezentuje w wydawnictwach zbiorowych, antologiach, prasie literackiej, na portalach internetowych i w radiu. Wykorzystano je również w spektaklu słowno – muzycznym Macieja Wochowskiego „Pasja”, którego była współreżyserką i który w 2011 roku wystawiano w kilku poznańskich kościołach.
Edyta Kulczak recenzuje poezję w „Latarni Morskiej” i czasopismach literackich. Jest jurorką konkursów poetyckich oraz członkinią poznańskiego Klubu Literackiego „Dąbrówka”.

Magda Baranowska
Ośrodek Kultury w Luboniu

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%