Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Zniknięcie krzyża ze Wzgórza Papieskiego - aktualizacja

Jak donosi jeden z naszych wiernych czytelników, Pan Rafał Wojtyniak, Wzgórze Papieskie nie ma krzyża.

"Około godziny 10.30 zobaczyłem, że na Wzgórzu papieskim nie ma krzyża. Okrążyłem Rondo Żabikowskie po raz drugi, bo myślałem, że coś mi się przywidziało. Po dotarciu na miejsce (na wzgórze), okazało się, że krzyż został wycięty równo z podłożem.

Ludzie przechodzili obok i ze zdziwieniem patrzyli. Po zawiadomieniu, Strażnicy Miejscy pojawili się po 5 minutach. Wykonali kilka telefonów i okazało się, że rano krzyż zdemontowano, bo na tym miejscu ma stanąć nowy. Policja i Straż Miejska nie zostały wcześniej o tym fakcie poinformowane, ani mieszkańcy Lubonia, którzy teraz będą niepotrzebnie roznosić informację o rzekomej kradzieży czy dewastacji. Taka zmiana krzyża, starego na nowy, powinna nastąpić w bardziej uroczysty sposób. Nie wiadomo ile czasu wzgórze pozostanie bez krzyża".

    Osoba, która dzisiaj odebrała telefon w biurze parafii św. Barbary nic nie wiedziała o zniknięciu krzyża, w ogłoszeniach parafialnych również nie ma informacji o wymianie krzyża, i do godziny 18.00 nie udało nam się skontaktować w tej sprawie z proboszczem ks. Bernardem Cegłą.

 


 

Aktualizacja:

"W piątek 26.11.09 na Wzgórzu Papieskim zaczęły się prace mające na celu przygotowanie miejsca do osadzenia nowego krzyża. Zostały usunięte resztki starego krzyża zatopione w betonie i odłożone z tyłu. Zrobiono nowy wykop, osadzono mocowanie do nowego krzyża  i zalano betonem.  Z zalewu wystaje jedynie 6 śrub potrzebnych do przykręcenia nowego krzyża. Prace skończyły się ok. godziny 15.30- pozostaje czekać aż beton wyschnie."

Rafał Wojtyniak

 

Wszystkie zamieszczone poniżej fotografie nadesłał p.Rafał Wojtyniak, dziękujemy.

 

fot.: 

Rafał Wojtyniak

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

  • Inne
    Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)