Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Znak na wznak

   Przed Rondem Żabikowskim (patrząc od strony ul. Unijnej) stoi znak nakazu. Jest to znak drogowy C-9 „Nakaz jazdy z prawej strony znaku”. Znajduje się on na początku wysepki oddzielającej dwa pasy ruchu (wjazdowy i wyjazdowy z ronda). Za znakiem znajduje się przejście dla pieszych i rowerzystów (a raczej dwa przejścia, gdyż w przypadku rozdzielenia pasów ruchu wysepką, przejścia traktujemy jako oddzielne). Znak więc informuje, aby zbliżając się do ronda minąć wysepkę z prawej strony. Ów znak posiada na swojej „nodze” walec ostrzegawczy  z paskami odblaskowymi (można spotkać wersję z podświetleniem lub odblaskami).
   Znak stoi, a raczej stał- obecnie leży na śniegu z uszkodzoną podstawą i tarczą. Ślady na śniegu nie pozostawiają wątpliwości- uderzenie samochodem. Ulica Unijna jest bardzo specyficzna- co jakiś czas kierowcy nie umieją utrzymać kierunku jazdy, swojego pasa ruchu i przez to są stłuczki, uszkodzenia mienia, wypadki, np. wodowanie pojazdu w Potoku Junikowskim, dachowanie pomiędzy Unijną a autostradą, uszkodzenia przydrożnych lamp oświetleniowych, uszkodzenia znaku C-9 przy rondzie.
Jak wszyscy już pewnie zauważyli, znak C-9 był już kilka razy uszkadzany, więc może warto pomyśleć o bezpieczeństwie pieszych i rowerzystów  oczekujących na wysepce na przejście na drugą stronę jezdni, gdyż nie wiadomo, jak głęboko w wysepkę może się wbić następnym razem nieostrożny kierowca (przejścia dla pieszych i rowerzystów znajdują się ok. 1,5 metra za znakiem C-9 – licząc od podstawy).
   A może warto byłoby zamontować betonowe „kliny” podobne do tych w punktach poboru opłat  na autostradzie? (foto4)  Wtedy osłaniałyby ludzi znajdujących się pomiędzy pasami ruchu.
Zapewnie kierowca, który uszkodził znak nie zgłosił tego faktu, bo odpowiedziałby za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz uszkodzenie mienia, a kto wie, czy i inne rzeczy nie wyszłyby na jaw.

Rafał Wojtyniak

fot.: 

Rafał Wojtyniak

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

  • Dam pracę
    Dam pracę w przedszkolu w Luboniu
  • Inne
    Poszukiwani świadkowie