Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Wypadek na skrzyżowaniu ulic Fabrycznej i Sobieskiego

Po godzinie 11.00 doszło do wypadku drogowego na skrzyżowaniu ulic Fabrycznej i Sobieskiego w Luboniu. W zderzeniu udział brały samochody dostawcze marki Mercedes Vito i Mercedes Sprinter. Dwie osoby zostały ranne i odwiezione do szpitala. Jak relacjonują świadkowie jeden z pojazdów najprawdopodobniej wymusił pierwszeństwo przejazdu. Uderzenie było tak silne, że samochód wjechał na teren posesji mieszczącej się przy ulicy Targowej. Zdruzgotana wydarzeniami właścicielka działki, na teren której wjechał pojazd mówi, iż nie jest to już pierwszy tego typu przypadek. Apeluje do władz miasta, aby na tym skrzyżowaniu postawione zostały barkierki ochronne.

Nie wiem co mam robić, proszę, aby tą sprawą zainteresował się ktoś z naszych władz. Ja już nie mam siły, żyję w ciągłym strachu - powiedziała naszej redakcji zdnerwowana właścicielka.

Jak ustaliła redakcja barierki ochronne zostaną zainstalowane już w sierpniu br..

Barierki będą założone w ramach projektu "Bądź bezpieczny w Luboniu". Zakup barierek został dofinansowany kwotą 20 tysięcy złotych z Funduszu Prewencji PZU SA i Urzędu Miasta Luboń - powiedział Mikołaj Tomaszyk z UML.

Na miejscu zdarzenia obecny był zastęp JRG4 z Poznania oraz strażacy ze Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Dokładne przyczyny wypadku ustali Policja.

Nie był to pierwszy wypadek jaki miał miejsce w dniu dzisiejszym. Praktycznie w tym samym czasie jak informują nasi Czytelnicy na ulicy Polnej została przez samochód potrącona rowerzystka, którą karetka pogotowia odwiozła do szpitala.

Izabella Chodorowska

 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl