Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Wyniki testu szóstoklasistów

Znamy już wyniki testu kończącego naukę w szkołach podstawowych - wiadomo już, że wielkopolscy uczniowie nie wypadli najlepiej, zajmując... ostatnie miejsce w kraju! Jak na tym tle wypadły lubońskie podstawówki? Zwyciężyły ex aequo Szkoła Podstawowa nr 1 i nr 2. W obydwóch średnia wyniosła 23,6 punktów na 40 możliwych. Drugie miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 ze średnią 22,8. Na ostatnim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 4 - 21,2 punkty na 40 możliwych. Jest to wynik najbardziej zbliżony do średniej, jaką w sumie uzyskali wielkopolscy uczniowie, czyli 21,9 punktów.

Pytanie - czy jest to wynik miarodajny? Średnia z całej szkoły raczej nie zadecyduje o losie poszczególnych uczniów. W Wielkiej Brytanii odchodzi się właśnie od systemu "testowego" w edukacji. Najwidoczniej w Polsce musimy się dopiero przekonać o sensie tego stylu nauczania.

Gratulujemy uczniom, którzy zdobyli największą ilość punktów, i głęboko wierzymy, że Ci teoretycznie najsłabsi w gimnazjach pokażą, na co ich stać!

JC

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

 • Inne
  ZNALEZIONE
 • Inne
  Zaginął kotek
 • Inne
  Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)
 • Inne
  Zaginął kot