Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Wiadomości z SP 4

Dnia 28 czerwca w dniu zakończenia roku szkolnego na uroczystym apelu nagrodzimy uczniów naszj szkoły, którym za ich osiągnięcia należą się szczególne gratulacje. W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE KANGUR MATEMATYCZNY, uczniowie SP4 uczestniczyli już po raz 19, i jak co roku wykazali się wszechstronną wiedzą i umiejętnościami. Razem: 51 uczniów z SP4 i 5 milionów uczniów z całego świata rozwiązywało zadania w trzech kategoriach wiekowych.
W kategorii KANGUREK najmłodsi uczniowie spróbowali swoich sił w tak poważnym konkursie po raz pierwszy. Uczeń klasy 1a FILIP DONDAJEWSKI i uczennica klasy 2c WIKTORIA KULPA zdobyli wyróżnienia, otrzymają dyplomy i nagrody książkowe.
Wśród MALUCHÓW uczennica klasy 3a OLGA SIWEK zdobyła wyróżnienie, otrzyma dyplom i nagrodę książkową.
„BENIAMINY": klasy piąte - wyróżnienie zdobyła WERONIKA KARWATKA z kl. 5c. W nagrodę otrzyma dyplom i nagrodę książkową.
Najwięcej punktów wśród uczniów naszej szkoły zdobył TYMOTEUSZ KARALUS z kl. 4b. Jego wynik przekraczający 110 punktów oznacza, że Tymek znalazł się w gronie wyników bardzo dobrych i otrzyma jako nagrodę grę edukacyjną i dyplom. My ze swej strony do nagród od organizatorów konkursu dodajemy słodkości i gratulacje
Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu i ich nauczycielom, którzy przygotowali swoich uczniów. Szczególne gratulacje należą się najmłodszemu wyróżnionemu Filipowi, myślę że to początek wielkiej przygody z matematyką. Gratuluję Tymkowi i pozostałym uczniom, potwierdzacie fakt, że matematyka liczy się w życiu i warto jej się uczyć: i na lekcjach, i na zajęciach kółka matematycznego. Filipie, Wiktorio, Olgo, Weroniko, Tymku - tak trzymać. Życzę Wam jeszcze większych sukcesów matematycznych i nie tylko.

Grażyna Stojecka
Koordynator konkursu KANGUR

 W świetlicy szkolnej zakończył się rok niesienia pomocy młodszym w ramach wolontariatu. Podczas uroczystego apelu podsumowującego działania samorządowe klas IV-VI wolontariuszki ze świetlicy szkolnej otrzymały dyplomy uznania za wielkie serce, wrażliwość i otwartość na innych ludzi. Wierzymy, że w szkole gimnazjalnej będą równie ochoczo realizowały szczytny cel wolontariatu.

 

Gratulujemy i życzymy samych sukcesów
Wychowawcy świetlicy:
A.Antczak, A.Pawlak, K.Gaweł

 Podczas Wizyty Studyjnej podsumowującej działania prozdrowotne w naszej szkole zostały wręczone dyplomy i nagrody laureatom konkursów "Mam ciśnienie na życie" oraz "Każdy może zostać obiadożercą".
Laureatami konkursu wiedzy o zdrowiu zostali:

 

kl. I-III

1. Papis Piotr kl 3b
2. Stachowiak Julia kl 2a
3. Wielgat Magdalena kl 3b
3. Palacz Jan kl. 3b
4. Cuperek Martyna kl. 2a

Klasy IV-VI
1. Trocha Dominik kl. 4b
2. Frąckowiak Michał kl. 4b
3. Wieczorek Marcin kl 4b
4. Konarska Emilia kl 4b
5. Karalus Tymoteusz kl 4b

Laureatami konkursu "KAŻDY MOŻE ZOSTAĆ OBIADOŻERCĄ" zostali:
1. Stanisław Gryciuk kl. 0a
2. Strykowski Michał kl. 1a
3. Bittner Klaudia kl. 1c
4. Antczak Marcin kl. 2b
5. Borowiak Wiktoria kl. 2b
6. Laskowska Oliwia kl. 3a
7. Gruchot Adam kl. 3b
8. Wachoński Bartek kl. 3b
9. Wójcik Mateusz kl. 3b
10 Budzińska Natalia kl. 1c
11. Becker Arkadiusz
12. Karolczak Aleksander
13. Krupski Marcin
14 Szcześniak Patryk
15. Wiciak Adam
16 Kaczmarek Kamila
Laureatom życzymy samych sukcesów

Wychowawcy świetlicy
A.Antczak, A Pawlak, K.Gaweł

 Dnia 13 czerwca w SP4 w Luboniu odbyła się 11 edycja konkursu OMNIBUS MIASTA LUBOŃ. W 2003 roku w kalendarzu wydarzeń kulturalnych naszego miasta zaistniał konkurs i wpisał się do niego na stałe - rok rocznie jeden z uczniów zdobywa dozgonny tytuł OMNBUSA.W konkursie wystartowały reprezentacje wszystkich podstawówek naszego miasta. Każda reprezentacja składała się 3 uczniów:
SP 1 Piotr Zawada SP 2 Maja Smaglewska, Jagoda Świdzińska, Marta Nehring, Mateusz Gawrysiak, Mateusz Frąckowiak
SP 3 Aleksander Bąk SP 4 Kalina Piskorska, Adam Rajek, Martyna Kamińska, Wojciech Piechowicz, Ludwika Paszko
Opiekunami uczniów byli ich nauczyciele, panie: Hanna Hnat, Anna Trocha z SP1, Jolanta Jezierska z SP2, pan Krzysztof Glaza z SP3, i oni przyjęli zaproszenie do pracy w jury, któremu przewodniczyła pani Barbara Wawrzyniak z SP4. Jurorami były także pani Magdalena Sołtysiak reprezentująca Wydziału Oświaty, Zdrowia i Kultury, pani Izabela Poprawka dyrektor SP 4, Pani Karolina Hauza z SP4, pani Sylwia Nortman przewodnicząca Rady Rodziców SP4 i pan Mikołaj Tomaszyk z Urzędu Miasta.
Motto konkursu to słowa polskiej poetki, noblistki Wisławy Szymborskiej: „Tyle o sobie wiemy ile nas sprawdzono". Pierwszy etap konkursu sprawdzał wiedzę historyczną, matematyczną, przyrodniczą, z języka polskiego, religii, informatyki i sportu. Uczniowie odpowiadali na 10 pytań. Jury sprawdziło wszystkie prace i wyłoniło finałową szóstkę. W czasie gdy finaliści odpowiadali na pytania uczennice klasy 4c recytowały wiersze Juliana Tuwima. W drugim etapie konkursu - ścisłym finale jak tradycja nakazuje jest 6 uczestników, którzy najlepiej odpowiedzieli na pytania 1 etapu. Tymi osobami byli: Jagoda Świdzińska i Mateusz Gawrysiak SP1, Maja Smaglewska z SP2, Aleksander Bąk z SP3 i KaIina Piskorska oraz Ludwika Paszko z SP4.
Tradycja nakazuje też, aby uczniowie byli nagradzani za poprawne odpowiedzi punktami i cukierkami, aby rywalizacja była szlachetna, a zabawa przednia. Zawsze rozgrywamy siedem konkurencji przygotowanych w formie prezentacji, a tłem muzycznym jest muzyka nieśmiertelnego zespołu Queen.
W tym roku wędrowaliśmy po świecie zwiedzając zabytki, wypełnialiśmy nutami takty, zaglądaliśmy do ciekawych książek dobierając bohaterów w pary. Odpowiadaliśmy na pytania zaczynające się od słów: naj.., lub ile? W konkurencji zatytułowanej „Pyrlandia" sprawdziliśmy czy nasze mądre lubońskie dzieciaki nie zginą z głodu i potrafią obierać ziemniaki( oj działo się , a ręce drżały z emocji). Z mapą i skalą na niej przewędrowaliśmy przez Afrykę, a najwięcej problemów finaliści mieli z tangramami. Odpowiedzi i wyjaśnienia kandydatów na omnibusa były dowcipne i pokazywały wiedzę i umiejętność radzenia sobie ze stresem.
Jury podsumowało zmagania. Tytuł XI OMNIBUSA MIASTA LUBONIA wywalczył Mateusz Gawrysiak z SP1, na jego cześć zabrzmiał „We are the champions" zespołu Queen bardzo głośno, aby obwieścić tę informację wszystkim . Mateusz otrzymał z rąk jurorów gratulacje, 500MB dysk zewnętrzny, pamiątkowe gadżety reklamujące nasze miasto i dyplom potwierdzający jego zwycięstwo. Upominki w postaci pendrivów, pamiątkowe dyplomy, słodkości i gadżety reklamujące nasze miasto otrzymali także pozostali finaliści konkursu.
Poziom tegorocznych zmagań był bardzo wyrównany. Gratuluję zwycięzcy. Tytuł XI OMNIBUSA jest dozgonną własnością Mateusza. Święto nauki w takim wydaniu z domieszką poczucia humoru pokazuje wszystkim jak ważna jest wiedza w naszym życiu, jaką sprawia nam frajdę jej posiadanie. Konkurs świetnie integruje młodzież, a obecność władz miasta i nagradzanie uczniów, którzy posiedli tak wielką wiedzę i potrafią z niej dobrze korzystać jest dla nich i ich nauczycieli wyróżnieniem.
Serdeczne podziękowania składam Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dzięki której finansowemu wsparciu mogliśmy zorganizować konkurs i nagrodzić uczniów nagrodami adekwatnymi do tytułu, pracy, wiedzy i wysiłku włożonego w przygotowania.
Dziękuję władzom miasta za zainteresowanie, ciepłe słowa. Szkołom za przyjęcie zaproszenia, uczniom za wiedzę i zmagania fair play. Jurorom za sprawiedliwe oceny. Paniom: Barbarze Wawrzyniak, Karolinie Hauza i Beacie Zboralskiej za wszelką pomoc. Paniom Joannie Suchowiak i Teresie Łuczak za pomoc organizacyjną, paniom Teresie Zgrabce i Annie Zamelskiej za drukowanie wizytówek i dyplomów. Moim asystentkom Natalii i Sandrze oraz wszystkim uczniom klasy 6c za pomoc w przygotowaniach, Konradowi i Sebastianowi za nagłośnienie.
Zgodnie z regulaminem organizatorem XII OMNIBUSA będzie zwycięska szkoła.

 

Grażyna Stojecka(organizator konkursu)

 5 czerwca uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 4 spotkali się po południu w szkolnych murach, by symbolicznie zakończyć okres nauki w Czwóreczce. W poprzedzającym zabawę programie artystycznym przypomnieli swoją drogę od przestraszonego malucha, poprzez szkolnego wyrobnika walczącego z bykami nie tylko ortograficznymi, po zwycięzcę w drodze zwanej życiem. Zabrzmiały fragmenty „Strasznego dworu", „Chóru niewolników" i „Carmen". Następnie pięknym śpiewem i miłym słowem szóstoklasiści podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za kilkuletnią opiekę i inspirowanie do wysiłku.
Po tej oficjalnej, ale pełnej ciepła części przyszedł czas na pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców i wspólne, pełne młodzieńczej radości tańce. Co to był za bal!... Na zakończenie nostalgicznie zabrzmiała zaśpiewana w kręgu piosenka „Ogniska już dogasa blask".

 

Barbara Wawrzyniak

 W roku szkolnym 2012/2013 uczniowie klas czwartych zaczęli się uczyć drugiego języka obcego. W wymiarze trzech godzin tygodniowo czwartoklasiści przyswajali sobie tajniki języka niemieckiego, który po kilku latach przerwy powrócił do zestawu nauczanych przedmiotów.
Uczniowie dowiedzieli się, że język niemiecki używany jest nie tylko w Niemczech, ale też w Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinie. Dzieci potrafią przedstawić się po niemiecku, powiedzieć o swoich ulubionych zajęciach i formach spędzania wolnego czasu. Szkoła i rodzina to najbliższe otoczenie dziecka, więc wiele lekcji poświęcono tym zagadnieniom.
Jako szkoła promująca zdrowie skupiliśmy się na tematach związanych z odżywianiem. Dzieci potrafią nie tylko nazwać po niemiecku produkty żywnościowe, ale także odróżnić zdrowe i niezdrowe sposoby odżywiania. Rozdział o jedzeniu podsumowany został ćwiczeniami praktycznymi. Z wielkim zaangażowaniem uczniowie wykonali smaczne i zdrowe sałatki owocowe.
Całoroczną pracę czwartoklasiści podsumowali kolorowymi plakatami.
Aktywna praca uczniów na lekcjach i oceny końcowe świadczą o tym, że dzieci chętnie uczyły się języka naszych zachodnich sąsiadów.

 

Aleksandra Jędrycha

 "Gżegżółka ma duży brzuch" - dzięki firmie Granna, która udostępniła gry,
klasy 2 i 3 mogły rozgrywać turnieje ortograficzne.

 

"Koniec kłopotów z ortografią" to nazwa quizu edukacyjnego, który według
nauczycieli i dzieci : "...jest estetycznie wykonany, ma zrozumiałe, jasne
reguły, do których szybko uczniowie się dostosowali i chętnie sięgali nawet
na przerwach". "...Dzięki grze mieli możliwość utrwalania poznanych zasad
ortograficznych, sprawiających duże trudności. Łatwiej zapamiętywali trudne
wyrazy, ponieważ gra oparta jest na wzrokowym kodowaniu wyrazów.

Uczniowie bardzo chętnie ćwiczyli rywalizując o tytuł Mistrza ortografii. Po wakacjach na pewno znów wrócimy do tak ciekawego treningu ortograficznego.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy.

Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 4 w Luboniu.

Grażyna Kulińska

 


Podczas uroczystego apelu podsumowującego działania samorządu młodszego zostały wręczone dyplomy i nagrody laureatom konkursu trwającego całe półrocze pt.: "Moje zachowanie w świetlicy".
laureaci:

 

"MOJE ZACHOWANIE W SWIETLICY"

1. Adamczyk Kacper kl 0A
2. Filipiak Martyna kl 1b
3. Ruszczyński Filip kl 1b
4. Samolczy Gabriela kl 1b
5. Borowiak Wiktoria kl 2b
6. Polewicz Maria kl 1b
7. Siwek Olga kl 3a
8. Mikołajczak Zuzanna kl 3a
9. Strykowski Michał 1a

....Grunt to dobre zachowanie,
Powiem Tacie , powiem Mamie.
Żeby zawsze dumni byli,
I się nigdy nie wstydzili...

W konkursie "Portret mojej matki" laureatami zostali:

1."Jakubowska Eliza kl.1c
2. Zofia Zając kl.1c
3. Switalska Wiktoria kl 1a
4. Napierała Jakub kl 1a
5. Zwiernik Oliwia kl 1a
6. Bittner Klaudia kl 1c
7. Kałuzna Natalia kl 2c
8. Bernacka Michalina kl 2c
9. Samolczyk Gabriela kl 1c


Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych latach
Wychowawcy świetlicy:
A.Antczak, A.Pawlak, K.Gaweł

 

 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl