Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Tydzień Kariery w Luboniu

Ogólnopolski Tydzień Kariery, czyli OTK, to planowana jako coroczna akcja Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej inspirująca ogólnopolskie i lokalne inicjatywy środowisk doradców zawodowych na rzecz wspomagania drogi do edukacji, zawodu, pracy i kariery.
W nawiązaniu do Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, spieszymy z relacją, co takiego wydarzyło się w tym temacie w Luboniu, w Tygodniu Kariery między 5-11.10.2009.
Zajęcia odbywały się u nas w "Kuźni Optymizmu" przy ulicy Cieszkowskiego 2, w poniedziałek dla dzieci, w środę dla grupy zainteresowanych rodziców - trzeba przyznać, że odwiedziła nas spora grupka rodziców, którzy przy kawie i ciastkach, mieli okazję dyskutować z Panią Joanną Sowińską.
Kulminacyjnym momentem był piątek, od rana najpierw młodzież ze szkoły podstawowej nr 4 w Luboniu - tu dziękujemy za zainteresowanie Gronu Pedagogicznemu i wszystkim uczniom. Po południu przybyła grupa młodzieży z Poznania (szkoła na Ratajach), bo w Luboniu nie było chętnych na nasze zajęcia - a szkoda!

TRENING TWÓRCZOŚCI prowadzony przez Joasię wskazał młodzieży możliwość nowych rozwiązań, pobudził kreatywne myślenie, miał na celu wyzwolić w uczniach aktywność i chęć do nowych działań poprzez zabawę, ćwiczenia i inne formy zadań. To z pewnością się udało!
Szkoda tylko, że bardziej świadomi szansy i chętni na zajęcia byli poznaniacy niż mieszkańcy Lubonia, dla których specjalnie przybyli do "Kuźni" specjaliści z Poznania!
Może dlatego, że wszystkie zajęcia były bezpłatne, bo przecież taki jest cel organizacji i uczestnictwa w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery, widać czasem zdaje się nam, że jeśli coś jest darmowe, to byle jakie.
Myślę, że najlepszym dowodem na sens takich zajęć dla młodych i starszych oraz w ogóle spotkań dyskusyjnych na temat pogłębiania wiedzy, rozszerzania horyzontów umysłowych, była reakcja uczniów i rodziców: "JAK DOBRZE, ŻE COŚ TAKIEGO UDAŁO SIĘ WAM ZORGANIZOWAĆ!"
Ja także podzielam ten pogląd i wierzę głęboko, że w przyszłości zorganizujemy jeszcze więcej takich akcji.

Jednak na razie bierzemy się ostro do pracy i rozszerzamy nasze działania w "Kuźni Optymizmu", dla Was, drodzy Lubonianie!
Zaglądajcie do nas! Warto!

Zapraszam

Piotr Woszczyk
Fundacja Pomocy Rodzinie

 

fot.: 

Piotr Woszczyk

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl