Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Sukces na X Przeglądzie Małych Form Teatralnych

Celem spotkań teatralnych jest przybliżenie gimnazjalistom twórczości dramatycznej oraz umożliwienie zaprezentowania swojego warsztatu teatralnego rówieśnikom z innych szkół. 
"Patronami" kolejnych przeglądów byli twórcy z różnych epok, m. in. Aleksander Fredro, Gabriela Zapolska,  William Szekspir, dramaturdzy współcześni.  
W tym roku gimnazjaliści wraz z nauczycielami przygotowali przedstawienia na podstawie dowolnych utworów, towarzyszyło im hasło "Świat jest teatrem". W jubileuszowym X Przeglądzie Małych Form Teatralnych wystąpiły grupy teatralne z 20 gimnazjów z Wielkopolski. Podczas dwóch dni konkursowych na scenie Kórnickiego Ośrodka Kultury zaprezentowało się 158 młodych aktorów. Ich występy oglądali i oceniali aktorzy Teatru Nowego w Poznaniu – Daniela Popławska i Mariusz Puchalski.

Jury wybrało siedem najlepszych przedstawień, nagrodziło 28 aktorów i wyróżniło 46. Wśród najlepszych znaleźli się  młodzi aktorzy z Gimnazjum nr 1 w Luboniu.
Grupy, które zaprezentowały najlepsze przedstawienia, spotkały się podczas w finału. Dziesięciu młodych aktorów wraz ze swoją opiekunką artystyczną, panią Barabrą Szczepaniak przygotowało na tę okazję inscenizację wg "Krzesła" Ireneusza Irydyńskiego.  Przedstawienie o prawdziwej naturze człowieka, którą odkrywa się za pomocą zwykłego-niezwykłego krzesła (!). Kto na nim usiądzie - powie prawdę o sobie i o innych...
 
Przedstawienie obsypane nagrodami.
Doceniono ogromny wkład pracy i talent młodych artystów oraz doskonałe przygotowanie – spektakl nagrodzono II nagrodą – uwagę jury zwróciła dynamika przedstawienia, ciekawe i zaskakujące kreakcje aktorskie – kążdy z aktorów wcielał się w kilka postaci scenicznych. Nagrody indywidualne za mistrzowską grę otrzymali Julia Frąszczak i Mikołaj Szal, Monika Kąkolewska - wyróżnienie aktorskie.
 
Opiekun artystyczny: Barbara Szczepaniak
 
Skład zepołu aktorskiego:
 
Samantha Chojan
Julia Frąszczak
Monika Kąkolewska
Małgorzta Skrok
Agnieszka Sosińska
Filip Golak
Kamil Kornobis
Bartosz Leszczyński
Wojciech Molski
Mikołaj Szal

Operator dźwięku:      Tomasz Rzepecki

Anita Plumińska - Mieloch

Dyrektor Gimnazjum nr 1

fot.: 

Gimnazjum nr 1

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl