Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Stella Luboń na Śląsku

W sobotę, 22 czerwca, o godzinie trzeciej w nocy młodzi zawodnicy TMS Stella Luboń - rocznik 2000 wraz z trenerem Dawidem Paprockim oraz sympatykami klubu wyruszyli w 300 km podróż na Śląsk. Celem wycieczki był udział lubońskiej dryżyny w turnieju piłkarskim Cider Cup 2013 organizowanym przez Uczniowski Klub Sportowy Ruch Radzionków.
W turnieju wzięło udział 10 drużyn: Ruch Radzionków - dwie drużyny, Row Rybnik, Polonia Bytom, Gwiazda Ruda Śl., Andaluzja Piekary Śl., AKS Chorzów, Szombierki Bytom, Lechia Dzierżoniów oraz Stella Luboń. W ramach nawiązania przyjacialskich kontaktów na początku każdego ze spotkań kapitan Stelli wręczył kapitanom drużyn przeciwnych pamiątkowe statuetki z logo lubońskiego klubu. W pierwszym etapie rozgrywek lubońscy zawodnicy rozegrali 4 mecze uzyskujac punktację, która pozwoliła wejść drużynie do grupy mistrzowskiej. Ostatecznie po rozegraniu kolejnych trzech pełnych emocji spotkań, lubońscy chłopcy zajęli V miejsce w turnieju. Bramki dla klubu zdobyli: Bartek Pyczek, Sebastian Ratajczyk, Damian Fabiś, Szymon Rajczyk.
W nagrodę wszyscy uczestnicy zostali udekorowani pamiątkowymi medalami a na recę trenera Paprockiego - wychowanka Ruchu Radzionków organizatorzy złożyli dyplom gratulacyjny. Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju prezentowały wyrównany poziom gry, poniżej link do tabeli: http://ruchradzionkow2000.futbolowo.pl/news,2019104,zwyciestwo-w-turnieju-.html
Chłopcy Stelli mimo pokonania pieciogodzinnej trasy i nieprzespanej nocy, w ferworze walki na boisku pokazali zdobyte podczas treningów umiejętności. Warto również dodać, że wykazali się kulturą i koleżeńskością, choś psikusów nie brakowało:)
Na trybunach zasiadała liczna grupa kibiców a dramaturgia wielu sytuacji meczowych doprawadzała kibiców do ogromnych emocji i pozytywnego dopingu.
Po oficjalnym zakończeniu turnieju stellowcy udali się na otwarcie nowo wybudowanego boiska w Bobrownikach Śląskich, gdzie już wcześniej zostali zaproszeni.Impreza zorganizowana była w formie festynu, podczas którego chłopaki mogli skorzystać z różnego rodzaju atrakcji, np: pokaz straży pożarej, strzelanie z profesjonalnego łuku sportowego itd.
Wieczorem zawodnicy z trenerem zmęczeni ale spełnieni, w doskonałych nastrojach udali się na zasłużony posiłek, po którym ruszyli w stronę Lubonia.

Skład zespołu turniejowego Stella Luboń:

Trener- Dawid Paprocki
1. Bartek Pyczek - kapitan
2. Jan Schumacher
3. Mateusz Swiniarski
4. Sebastian Ratajczyk
5. Krystian Bryński
6. Mikołaj Garstecki
7. Bartek Jankowski
8. Kuba Małkowski
9. Kacper Wójtowicz
10. Dominik Sobota
11. Damian Fabiś
12. Marcin Maliński
13. Filip Konieczny
14. Szymon Rajczyk
15. Martin Klimek

mix

Specjane podziękowania dla sponsorów wyjazdu:

Firma Usługowa "JKS" Jarosław Kocian, Monservis Catering Agnieszka Mączkowiak, "Zaremba" Mechanika Pojazdowa, P.H.U."Elesta", "Elektrob" Robert Dudkiewicz, "Mateo" Sp.J. Ewa i Piotr Walkowiak, Sklep Ogólnospożywczy "U Janki" Janina Ruszkowska, Ekwiński Jerzy sklep ze sprzętem Audio-Video.
Szczególne ukłony w stronę pana Wojtka-kierowcy, trenera i rodziców, którzy poświęcili swój czas i pomogli w organizacji wyjazdu młodych, zdolnych i ambitnych zawodników na turniej.

Bez Was wyjazd nie doszedłby do skutku! Dziękujemy!!!

Zawodnicy Stelli Luboń rocznik 2000

 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl