Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Sportowe emocje z okazji rocznicy Fundacji

W minioną sobotę 15 maja 2010 uroczyście świętowaliśmy pierwsze urodziny naszej fundacji. Tak, tak - to już rok jak działamy! Oprócz całej otoczki organizacyjnej, od pierwszych dni ruszyliśmy z naszymi projektami. Warto wspomnieć naszą pierwszą inicjatywę, podjętą jeszcze przed oficjalną rejestracją, którą było Pierwsze Forum Społeczno - Gospodarcze w Luboniu. Odbyło się ono 16 czerwca 2009 roku. To właśnie ta forma spotkania z mieszkańcami i lokalną społecznością powiatu, pozwoliła wypracować zagadnienia priorytetowe dla naszej fundacji. Potem był czas budowania i mozolnej pracy „od podstaw". Rzecz jasna były koncerty charytatywne, zbiórki, spotkania mające na celu nagłośnienia działań organizacji, by przekonać naszych przyjaciół do podjęcia współpracy w różnym zakresie. Wreszcie we wrzeniu 2009 została otwarta „Kuźnia Optymizmu" w Luboniu, która pozwoliła na pełny rozwój naszych działań.

Od tego momentu podjęliśmy działania zmierzające do świadczenia realnej pomocy naszym podopiecznym, dzieciom, osobom dorosłym i wszystkim tym, którzy zagubili się w wirze życia, zostawieni sami sobie nie wiedzą od czego zacząć i jak poukładać sobie na nowo świat.

Praca całego zespołu od początku była ciężka, ale przynosi już teraz wymierne efekty. Bo najlepszą zapłatą dla wychowawców i nas wszystkich jest PRZYWRÓCENIE NADZIEI I SENSU ŻYCIA, WIDOMYM ZNAKIEM JEST SZCZERY UŚMIECH NAJMŁODSZYCH, DAWNO NIE SŁYSZANY ICH ŚMIECH! Tak proste, a jak trudno to zobaczyć!

Potem była I Gala Fundacji, 21 listopada 2009 roku, impreza mikołajowa, balik dla dzieci i niepostrzeżenie weszliśmy w drugi rok kalendarzowy.

Od 1 marca 2010 roku uruchomiliśmy nasze kolejne dzieło fundacyjne - oddział „Kuźni Optymizmu" w Poznaniu, na ulicy Dąbrowskiego 24, która do tej pory bardziej kojarzona jest jako Świetlica Socjoterapeutyczna „Źródło". Miejsce dla siebie znalazły tu dzieci z Poznania, same uczestniczące w urządzeniu tego miejsca, tak by był dla nich domem, by chciały tu wracać.

I wreszcie w minioną sobotę był tort i świeczka, na razie pierwsza, bo dopiero raczkujemy, a tak wiele spraw dokoła nas do zrobienia!

Rocznica stała się okazją do zorganizowania Turnieju Piłkarskiego Fundacji, w którym zwycięski Puchar Prezesa Fundacji zdobył Luboński FC. Ale nie jest najważniejsze, kto zwyciężył. Tak naprawdę zwycięzcami byliśmy MY WSZYSCY!!!

Oprócz prawdziwie sportowej i zdrowej rywalizacji był czas na konkursy dla najmłodszych, zabawy, długie rozmowy, wymianę poglądów, słowem dzielenie się sobą. A ukoronowaniem był mecz towarzyski Fundacja kontra Reszta Świata, który raz jeszcze pozwolił na odrobinę rozrywki i nowe przyjaźnie. Słowa podziękowania należą się Wam wszystkim Przyjaciele Fundacji Pomocy Rodzinie. W tym miejscu pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Darczyńcom, tym obecnym jak i przyszłym. Wierzymy, że wraz z naszym dorastaniem nie zostawicie nas Państwo bez opieki i wesprzecie, bo tylko z Wami możemy coś zdziałać! Obyśmy mogli tak wygrywać jak wygraliśmy na boisku w naszym meczu, zakończonym wynikiem 5:3 dla Fundacji. Oby ta wiktoria była znakiem zwycięstwa dla nas wszystkich, by uśmiech na twarzach naszych podopiecznych nigdy nie znikał!

Bądźcie z nami! /PW/

Fundacja Pomocy Rodzinie

 

fot.: 

Fundacja Pomocy Rodzinie

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

  • Dam pracę
    Dam pracę w przedszkolu w Luboniu
  • Inne
    Poszukiwani świadkowie