Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Spalanie gałęzi i suszu ogrodowego

   1 października rozpoczyna się sezon spalania odpadów drewnianych na działkach i w ogródkach, który potrwa niemal 7 tygodni. W Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Luboń; Rozdz. 2, § 4, pkt 2 czytamy:

"dopuszcza się spalanie odpadów z drewna nie zawierającego substancji niebezpiecznych; dopuszcza się również spalanie, na wolnym powietrzu, suszu ogrodowego i gałęzi w dwóch okresach tj. od 15 lutego do 15 kwietnia oraz od 1 października do 15 listopada".

   Ze względu na toksyczność wydzielających się gazów oraz uciążliwość dymu, niedopuszczalne jest spalanie zarówno w piecach domowych jak i na świeżym powietrzu innych odpadów i śmieci (tworzyw sztucznych, gumy, odpadów pochodzenia zwierzęcego oraz substancji, które mogą być niebezpieczne).

   Straż pożarna zwykle w takich przypadkach informuje, że przed planowanym spalaniem należy zzabezpieczyć najbliższe otoczenie przed rozprzestrzenieniem się ognia i koniecznie zadzwonić pod nr alarmowy 998 lub 112 z informacją dokładnie gdzie, kiedy i jak długo odbywać się będzie palenie.

   Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych wezwań straży czy innych służb.

Kalina Kelma

fot.: 

Kalina Kelma

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl