Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Pytania do...

W dniu 19.09.2011 roku Urząd Miasta poinformował nas, iż odrzuca formę kontaktu pisemnego z obywatelem za pośrednictwem naszej gazety, gdyż taka forma funkcjonuje na oficjalnej stronie miasta. Doradca Burmistrza Mikołaj Tomaszyk jednocześnie zadeklarował, że pytania zamieszczone na naszym portalu przez naszych Czytelników uzyskają odpowiedź w trakcie umówionego przez gazetę e-lubon.pl wywiadu z Burmistrzem. Zatem zachęcamy Państwa do zadawania pytań w obecnej formie, a my okresowo korzystając z zaproszenia doradcy będziemy spotykać się z Burmistrzem w celu uzyskania odpowiedzi. Jeśli wskazany przez Burmistrza termin będzie odległy, wówczas pytania zostaną zadane pisemnie w trybie prasowym.

Izabella Chodorowska

 

Poniżej pełna treść odpowiedzi.

Szanowna Pani Redaktor,

Z zainteresowaniem przyglądam się Pani inicjatywie wprowadzenia zakładki „zadaj pytanie Burmistrzowi" na łamach internetowej gazety: e-lubon.pl.
Zapewniam Panią, że Pan Burmistrz docenia rolę prasy lokalnej w kształtowaniu postaw obywatelskich wśród naszych mieszkańców. Z przykrością odnotowuje jednak fakt, że Urząd Miasta nie został w żaden sposób poinformowany ani zapytany o zdanie w sprawie uczynienia z lokalnej gazety skrzynki kontaktowej z nim. Tym samym nie z naszej winy zostaliśmy wykluczeni z tej zacnej inicjatywy. Zapewniam Panią, że Urząd Miasta Luboń jest otwarty na pytania, wnioski płynące od mieszkańców. Tylko w ten sposób możemy służyć Państwa potrzebom i reagować w nagłych sytuacjach. Ponadto pragnę przypomnieć, że na stronie internetowej miasta Luboń www.lubon.pl z powodzeniem funkcjonuje zakładka Zadaj pytanie Burmistrzowi. O jej przydatności niech świadczy fakt, że od początku roku mieszkańcy miasta złożyli za jej pośrednictwem ponad 100 pytań, na które zgodnie z regulaminem udzielono odpowiedzi. Nie widzimy konieczności dublowania sprawdzonych już rozwiązań. Nie wyobrażam sobie jednak aby pytania nurtujące mieszkańców pozostały bez odpowiedzi. Stąd też proponuję przyjąć następujące rozwiązanie:
1. zachęcam do zadawania pytań za pośrednictwem strony internetowej miasta Luboń
2. proszę o przekazanie pytań za pośrednictwem e-lubon.pl. Udzielimy odpowiedzi na nie bezpośrednio osobie zadającej pytanie. Prosimy o podanie imienia i nazwiska wraz z adresem E-mail' owym.
3. zachęcam do zbierania przez e-lubon.pl pytań i do umówienia się na wywiad z Burmistrzem Miasta
Mam głęboką nadzieję na to, że e-lubon.pl będzie w przyszłości wspólnie z Urzędem Miasta w Luboniu podejmował inne inicjatywy służące naszym mieszkańcom. Wszystkich zachęcamy do jak najczęstszych kontaktów z Urzędem i Burmistrzem Miasta, który w każdy poniedziałek odbywa spotkania z mieszkańcami.

Z wyrazami szacunku,

mt

 

Odpowiedź Redakcji.

 

Szanowny Panie,

Zgodnie z prawem prasowym mamy prawo do zadawania pytań, aby informować społeczeństwo o działaniach urzędu i z takiego prawa też korzystamy. Zatem, jeśli dla Burmistrza wygodniejsza jest forma udzielenia wywiadu do kamery to z miłą chęcią umówimy się na spotkanie, aby wszystkie nurtujące mieszkańców pytania Panu Burmistrzowi zadać.

Z wyrazami szacunku

Izabella Chodorowska
Redaktor Naczelny
Gazety internetowej e-lubon.pl


Powiadomiono naszą Redakcję, iż Burmistrz może spotkać się z nami pod koniec listopada, gdyż Burmistrz pracuje nad budżetem miasta. Jednocześnie poinformowano nas, że Burmistrz na każde pytanie może odpowiedzieć indywidualnie Czytelnikom, dlatego też wysłaliśmy do Urzędu Miasta e maila poniższej treści.

 

Zgodnie z regulaminem naszego portalu, a także prawem prasowym nie mogę ujawniać danych osobowych mieszkańców zadających pytania. Ponadto skoro Burmistrz może odpowiedzieć mieszkańcom to powinien odpowiedzieć także Redakcji. Przypomnę tylko, iż są wyznaczone na odpowiedź terminy formalne. W związku z tym, iż Burmistrz będzie mógł się z nami spotkać dopiero pod koniec listopada wystosujemy odpowiednie pismo z pytaniami od Redakcji.

Z wyrazami szacunku
Izabella Chodorowska

 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

  • Inne
    Piec dwufunkcyjny
  • Dam pracę
    Przyjmę do pracy pomoc cukiernika
  • Inne
    Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)