Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Proekologiczne Technologie dla Wielkopolski

Oczyszczanie ścieków, bezpieczne składowanie odpadów, recykling, wykrywanie i określanie poziomu zanieczyszczeń - takich działań bez pracy i pomysłów naukowców i bez wymiany doświadczeń, po prostu by nie było. Wprowadzanie nowoczesnych, skutecznych i coraz tańszych technologii na rynek, jest w dziedzinie ekologii kluczowe. By usprawnić ten proces Poznański Park Naukowo Technologiczny oraz Enterprise Europe Network przygotowują w Poznaniu podczas targów Poleko 2009, 25 listopada - Międzynarodowy Dzień Transferu Technologii. Do udziału w organizowanych bezpłatnie spotkaniach ze specjalistami z Polski i świata zapraszani są wielkopolscy przedsiębiorcy, głównie z małych i  średnich firm działających w branżach związanych z ochroną środowiska.

Praktycznie każdy kto prowadzi działalność gospodarczą, może wziąć udział w Międzynarodowym Dniu Transferu Technologii Poleko 2009. Oferta adresowana jest szczególnie do firm zainteresowanych inżynierią środowiska, uzdatnianiem wody oraz przetwarzaniem ścieków, recyklingiem, utylizacją, wykrywaniem zanieczyszczeń i energią odnawialną. Mile widziane są także osoby, które mają już pomysł na biznes w tych obszarach, chcą podjąć działalność gospodarczą i szukają partnera lub inwestora.

Poznański Park Naukowo Technologiczny i Enterprise Europe Network organizują, dla małych i średnich firm, działających na rynku eksploatacji i ochrony środowiska naturalnego, bezpłatne spotkania z wiodącymi firmami, jednostkami badawczo - rozwojowymi z całego świata działającymi w gospodarce odpadami i ochronie środowiska naturalnego. Firmy zajmujące się ekologią mogą bezpłatnie umówić się na spotkanie z wybranymi przez siebie specjalistami, potencjalnymi klientami lub nowymi kontrahentami. By skorzystać z tej oferty należy najpóźniej do dnia 30 października wypełnić internetowy formularz zgłoszeniowy, znajdujący się na: http://dtt.ppnt.poznan.pl/events
Formularz rejestracyjny jest w języku angielskim, ale przy jego wypełnianiu można liczyć na pomoc specjalistów z Poznańskiego Parku Naukowo - Technologicznego (tel: 061 827 97 46).

Warto skorzystać z szansy jaką stwarza Enterprise Europe Network (EEN) - finansowana ze środków unijnych organizacja, której zadaniem jest wspieranie drobnych i średnich przedsiębiorców. Wielkopolski oddział EEN funkcjonuje przy Poznańskim Parku Naukowo - Technologicznym Fundacji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Podczas Targów Poleko specjaliści z EEN całkowicie bezpłatnie znajdą klientów, dostawców lub inwestorów zainteresowanych współpracą, umówią i zorganizują indywidualne spotkania biznesowe, a jeśli będzie taka potrzeba pomogą w tłumaczeniu rozmów. Wszystkie te usługi finansowane są ze środków Unii Europejskiej.

Więcej informacji:
Poznański Park Naukowo - Technologiczny
www.ppnt.poznan.pl
Agata Wylegała - tel. +48(0)61 827 97 46
awatppnt [dot] poznan [dot] pl

 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl