Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Powiat poznański piąty

Powiat poznański zajął piąte miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów i Gmin w 2011 roku, organizowanym przez Związek Powiatów Polskich. W imieniu Starosty Poznańskiego nagrodę odebrał jego doradca, Przemysław Gonera. Miało to miejsce podczas III edycji odbywającego się w dniach 29-31 maja br. Kongresu Regionów w Świdnicy.

Ogólnopolski Ranking Powiatów i Gmin opiera się na zasadzie bezpłatnego i dobrowolnego uczestnictwa wszystkich samorządów szczebla gminnego i powiatowego w kraju. Są one podzielone na cztery kategorie: powiaty, miasta na prawach powiatu, gminy miejskie i miejsko-wiejskie oraz gminy wiejskie.

To jedyny taki ranking w Polsce. Zarządzany jest na bieżąco przez ekspertów ZPP, którzy oceniają samorządy według kilkudziesięciu kryteriów podzielonych na dziesięć grup tematycznych:

* działania proinwestycyjne i prorozwojowe,
* rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego,
* rozwój społeczeństwa informacyjnego,
* rozwój społeczeństwa obywatelskiego,
* umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji,
* promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej,
* wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej,
* promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych,
* współpraca krajowa i międzynarodowa,
* działania promocyjne.

Miejsce w rankingu uzyskuje się na podstawie zgłaszanych w ciągu roku zrealizowanych projektów oraz wyników uzyskanych w ocenianych obszarach działalności. Rywalizacja między samorządami trwa przez cały rok, zaś nagrody za udział, okolicznościowe puchary i dyplomy dla zwycięzców wręczane są każdego roku podczas ogólnopolskiej konferencji organizowanej przez Związek Powiatów Polskich.

Tym razem miało to miejsce właśnie podczas największego spotkania samorządowców i przedsiębiorców z całego kraju- Ogólnopolskiego Kongresu Regionów w Świdnicy. Uczestniczą w nim również przedstawiciele administracji publicznej i Unii Europejskiej oraz eksperci, naukowcy i dziennikarze.

Anna Kozłowska
Starostwo Poznańskie

 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl