Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Pomóż posprzątać cmentarz na Cytadeli!


W listopadzie przypadają dni szczególne: Dzień Wszystkich Świętych oraz Święto Niepodległości. Miesiąc ten sprzyja więc chwili zadumy oraz refleksji nad życiem i śmiercią. Wspominamy w nim tych, których nie ma już wśród nas. Oczywiste jest to, że pamiętamy o zmarłych z naszych rodzin, warto jednak także pamiętać o tych, którzy oddali swoje życie za Niepodległą Polskę.

Z tego też względu w czwartek 29 października 2009 roku w godzinach 10.00-14.00 planowane są prace porządkowe na dawnym cmentarzu garnizonowym na poznańskiej Cytadeli (na lewo od obelisku). Znajdują się tam m.in. mogiły weteranów Powstania Styczniowego oraz Wielkopolskiego. Zwracamy się więc do Państwa z apelem o aktywny udział (narzędzia we własnym zakresie). Swój akces zgłosili już uczniowie kilku poznańskich szkół.

Organizatorem spotkania jest Poznańska Grupa Rekonstrukcji Historycznej Warta przy współpracy z Sekcją Historyczną Towarzystwa Miłośników Miasta Lubonia, Grupą Rekonstrukcji Historycznej 7. D.A.K w barwach 7. Dywizjonu Artylerii Konnej Wielkopolskiej, Stowarzyszeniem Kawaleryjskim im. 7. Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich. Działania te odbywają się w ramach projektu Twierdza i dawny Garnizon Poznań, poparcia natomiast udzielił Oddział Organizacyjny i Ochrony Dziedzictwa Narodowego Wydziału Polityki Społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

© Przemysław Maćkowiak

 

 

Na ilustracji:

Współczesne zdjęcie lotnicze Fortu Winiary (Cytadeli). Fot. Przemysław Maćkowiak.

 

fot.: 

Przemysław Maćkowiak

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl