Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Półfinały do Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski w Luboniu oraz wielki sukces w Finale Wojewódzkiego Mini Olympic Games 2013

W rozgrywanych dnia 27 kwietnia w Lubońskiej hali LOSiR półfinałach do Mistrzostw Polski reprezentantom LKTS Lubanta Luvena Luboń nie udało się zająć żadnego z premiowanych awansem miejsc. Najbliżej sukcesu była drużyna juniorów w składzie Damian Troszczyński, Szymon Kędziora, Mikołaj Siwierski i Kamil Rozum, którzy drużynowo walczyli o Mistrzostwa Polski Juniorów. Rozstawieni z numerem 1 w grupie przegrali nieznacznie dwa mecze grupowe. Z LUKS Chełmno w stosunku 3:1 i z MRKS Gdańsk 3:2. W pierwszym meczu dwie porażki singlowe w setach 3 do 2. Zabrakło niewiele, zawodnicy walczyli o każdą piłkę i nie można odmówić im ambicji i woli walki. Mniej doświadczone drużyny kadetek i kadetów zakończyły zmagania na odpowiednio 4 i 3 miejscu. Start w tak prestiżowych zawodach pozwolił zdobyć doświadczenie, które zaprocentuję w następnym sezonie. W turnieju singla startowała Maja Zielińska, która zagrała bardzo dobre spotkania i w kolejnych startach ogólnopolskich powalczy o czołowe lokaty. Zawodnicy startujący w imprezie chwalili sobie warunki i pobyt w Luboniu. Turniej odbywał się w znakomitych warunkach i wspaniałej atmosferze. Mamy nadzieję że kolejne półfinały przyniosą sukcesy w postaci awansu na turniej ogólnopolski.

Wyniki

Młodziczki - 7-8. ZIELIŃSKA Maja

Juniorzy - 3. LKTS (TROSZCZYŃSKI Damian, KĘDZIORA Szymon, ROZUM Kamil, SIWIERSKI Mikołaj)

Kadetki 4. LKTS (NOWAK Maria, MIKOŁAJCZAK Zuzanna)

Kadeci 3. LKTS (PYTLAK Bartosz, KATAFIASZ Krzysztof)


Największym jak dotychczas sukcesem naszych najmłodszych tenisistów zakończył się Turniej Mini Olympic Games (nieoficjalne Mistrzostwa Wielkopolski do lat 12) rozegrane w dniu 28 kwietnia w Ostrorogu.

Złoty medal zdobyła Maja Zielińska, srebrny Patryk Pyśk, a 4 miejsce wywalczyła Zuzanna Sułek.

To kolejne sukcesy młodych zawodników LKTS Lubanta Luvena Luboń, którzy czynią ogromne postępy i zaczynają dominować w wielkopolskim tenisie stołowym w najmłodszych kategoriach. Widać doskonałą pracę trenera Mariusz Pyśka z podopiecznymi a widać, że kolejni młodzi zawodnicy także czynią postępy i za kilka miesięcy zaczną odnosić sukcesy. Dobra praca, spokojna praca i konsekwencja dają efekty.

Wyniki

Dziewczyny

1 Maja Zielińska

4 Zuzanna Sułek

17-24 Weronika Dombka

Chłopacy

2 Patryk Pyśk

9-12 Krzysztof Witkowski

Piotr Ciszak
LKTS Lubanta Luvena Luboń

 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl