Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Podsumowanie akcji "Bądź bezpieczny w Luboniu"

Luboń - Festyn "Bądź bezpieczny w Luboniu" - 27.04.2012 | e-lubon.pl

Ogłoszona przez Burmistrza akcja "Bądź widoczny w Luboniu" miała swój finał w postaci festynu na terenie Lubońskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Konkurs przygotowany przez Burmistrza Dariusza Szmyta, w ramach którego uczniowie lubońskich szkół przygotowywali makiety z dobrze oznakowanymi przejściami dla pieszych został rozstrzygnięty. Spośród prac konkursowych nadesłanych do Urzędu Miasta Luboń jury wybralo te najlepsze.

Pierwsze miejsce zajęli:

Wojtek Grabowski
Sandra Kałek
Agata Frąckowiak

Drugie miejsce należało do:

Nicole Bartosik
Michaliny Cichockiej
Agaty Grabarczyk
Zuzanny Grabarczyk
Darii Grządzielewskiej

Trzecie miejsce przyznano:

Julicie Bakiera
Nicole Jędrzejak
Julicie Pacześniak
Paulinie Michalskiej

Wyróżnienie:

SP nr 4 zespół klasy II-VI

Drugie wyróżnienie:

Aleksandra Makulska
Agnieszka Mieloch

Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali zaproszenie na lody do Restauracji Marago oraz kaski, gry komputerowe, a także odblaski ufundowane przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Dla najmłodszych przygotowano kamizelki odblaskowe ufundowane przez Starostwo Poznańskie, odblaski ufundowane przez Urząd Miasta Luboń oraz prywatnych sponsorów. Dzieci mogły sprawdzić swoją wiedzę o ruchu drogowym w specjalnie przygotowanym w tym celu miasteczku, dowiedzieć się jak zmieniało się wyposażenie straży pożarnej przez ostatnie lata,  jak i również porozmawiać z maskotką Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, czyli popularnym Pyrkiem.
W festynie uczestniczyły takie służby jak Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Policja, Ochotnicza Straż Pożarna z Lubonia, a także Straż Miejska.

Izabella Chodorowska

 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl