Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Piknik dla Joachima

17 czerwca 2012 roku w godzinach od 11.00 do 19.00 zapraszamy serdecznie do Muzeum A. Fiedlera w Puszczykowie na PODRÓŻNICZY PIKNIK DLA JOACHIMA, o którym wspominali nasi Czytelnicy.

W programie:
- bajki ze świata opowiadane przez wolontariuszy ze Stowarzyszenia "Jeden świat"
- prezentacje różnych egzotycznych miejsc
- festiwal kulinarny "Smaki świata"
- przejażdżki zabytkowym Citroenem 2CV i wiele innych atrakcji

Kim jest Joachim?

Joachim ma 21 lat i niestety zachorował już na raka mózgu. Po operacji usuwającej guza doszło do porażenia rdzenia kręgowego. Joachimowi groził paraliż i wózek inwalidzki. Zarówno Joachim, jak i jego ojciec nie potrafili się z tym pogodzić i już w trzeciej dobie po operacji rozpoczęli rehabilitację. W piątej dobie wydarzył się cud - w jednej stopie coś drgnęło. Teraz po ciężkiej, kilkunastomiesiecznej pracy Joachim chodzi o własnych siłach, biega, a nawet jeździ na rowerze.

Operacja jak i późniejsza radioterapia wywołały wielkie spustoszenie w jego organizmie. Joachim obecnie cierpi na wiele powikłań związanych z porażeniem w rdzeniu, które chce przezwyciężyć. W nietypowy sposób. Organizując wraz z ojcem wyprawę rowerową do Australii, pt.

"Właśnie zwyciężam ze swoim rakiem - czyli 10 000 kilometrów na rowerze przez Australię".

Ma to być nie tyle wyczyn sportowy, co manifestacja ludzkich możliwości. Joachim z tatą chcą tym samym integrować różne środowiska, bez względu na kolor skóry i światopogląd religijny. Nadszedł czas na szukanie środków. Teoretycznie nie potrzebują wiele - będą sypiać przy trasie w warunkach zbliżonych do biwaku. W głównym składzie pojadą cztery osoby (cała trasa od początku do końca - pół roku na rowerach, siedem miesięcy w Australii) czyli: Joachim z ojcem, lekarz, wolontariusz/ka.

Przedsięwzięciu kibicują już : Ambasada Australii w Warszawie - Patronat Honorowy, Prezydent Miasta Poznania - Patronat Honorowy, Stowarzyszenie "Jeden Świat", "Akademia Walki z Rakiem". Od strony medialnej: National Geographic, portal Niepełnosprawni, radio wnet.

Fundacja Fiedlerów dołącza aktywnie do tego grona. 17 czerwca 2012 w Muzeum Arkadego Fiedlera zorganizowana zostanie zbiórka publiczna, z której dochody wspomogą Joachima. Przewidujemy różne atrakcje: warsztaty, konkursy, sprzedaż zdjęć.

CHĘTNYCH ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!!!

Więcej informacji o przedsięwzięciu zawiera strona internetowa: www.dzo-dzobikeexpedition.com.pl

www.puszczykowo.pl

 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl