Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Piesza pielgrzymka do Tulec

 

W najbliższą niedzielę (5 września) odbędzie się odpust w podpoznańskich Tulcach. Z tej okazji wyruszają z różnych miejscowości pielgrzymki piesze, rowerowe, samochodowe, autokarowe. Z naszego miasta, a dokładniej, spod kościoła św. Barbary, o godzinie 6.00 wyruszy piesza pielgrzymka do Tulec. Każda osoba, która czuje się na siłach, może w niej uczestniczyć.

 

W tym roku pielgrzymi pójdą trochę inną trasą niż w roku ubiegłym, a mianowicie przez Poniatowskiego, Kościuszki, Żabikowską, Powstańców Wlkp., Armii Poznań, aż w końcu opuszczą Luboń. Osoby z parafii św. Jana Bosco oraz Maksymiliana Kolbego nie muszą przychodzić na miejsce wymarszu, mogą dołączyć po drodze.

 

Do pokonania jest około 20 km, po drodze będą trzy 15 minutowe postoje, przybycie na miejsce planowane jest na 11.30. Suma odpustowa odbędzie się punktualnie o 12.00.

 

Powrót do Lubonia we własnym zakresie- zaletą tego jest, że każdy może pozostać na uroczystościach odpustowych tak długo, jak to uważa za słuszne. Zza kościoła odjeżdża na rondo Rataje autobus gminy Kleszczewo- z okazji odpustu zwiększono liczbę kursów. Można również poprosić kogoś znajomego, czy z rodziny aby po nas przyjechał samochodem.

 

Plakat informacyjny można obejrzeć tutaj, a dokładną trasę pielgrzymkową tutaj.

 

Zabieramy ze sobą pelerynę lub parasol (w razie deszczu), nakrycie głowy (w razie słońca), wygodne obuwie, prowiant, coś do picia, pieniądze (na bilet powrotny, pamiątki), podkładkę do siedzenia, krzesełko lub karimatę.

 

Rafał Wojtyniak

 

fot.: 

Rafał Wojtyniak

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

  • Inne
    Zagubiono drona
  • Inne
    Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)
  • Dam pracę
    Sprzątanie