Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Park sportowo-rekreacyjny w Luboniu

   Młodzież w naszym mieście wszędzie spotyka tabliczki z zakazem jazdy na deskorolce, zakazem gry w piłkę, itp. Już w przyszłym roku, każdy będzie mógł poćwiczyć bez zakazów w nowym parku zlokalizowanym pomiędzy CH Pajo a Parkiem Papieskim.

Burmistrz Lubonia zapewnia, że inwestycja ta, ma już przyznane dofinansowanie.

   Rolkarze będą mieli swój wymarzony skatepark, miłośnicy rowerów pojeżdżą na torze krosowym, spacerowicze przechadzać się będą nową ścieżką zdrowia, a dzieci pobawią się na dużym placu zabaw.

Dodatkową atrakcją dla młodzieży i dorosłych będą boiska wielofunkcyjne, a dla wielbicieli wysiłku fizycznego znajdzie się siłownia na świeżym powietrzu.

   Z informacji uzyskanych od p. Romy Suchowiak Podinspektora WOZiK UM LUBOŃ, prace budowlane ruszą w marcu przyszłego roku.

   Mimo, iż prace jeszcze nie wystartowały i wszystkim podoba się pomysł, to lokalizacja parku już wzbudziła obawy mieszkańców Lubonia, ze względu na bliskość autostrady oraz ulicy Unijnej, która ma zostać poszerzona.  Natomiast młodzież, poinformowana o powstaniu miejsca rekreacji w naszym mieście - reaguje bardzo optymistycznie.

 

Kalina Kelma

 

fot.: 

Kalina Kelma

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

  • Inne
    Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)