Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Nowinki z Gimnazjum nr 2

Finalistki konkursu "Moją młodość przeżywam godnie"

Iga Skrzypczak (2a), Julia Kolenda (2a) i Wiktoria Walla (2c) zostały nagrodzone w konkursie literackim "Moją młodość przeżywam godnie". Ich prace zakwalifikowano do druku w książce! Dziewczyny spróbowały swych sił w ogólnopolskim konkursie literackim zorganizowanym przez Katolicki Uniwersytet Lubelski. 23 maja w auli KUL - u odbędzie się uroczystość wręczenia nagród. Wezmą w niej udział nasze utalentowane uczennice z panią Anną Wodzyńską-Skotarczak, pod której kierunkiem pracowały.

J.W.

Sukcesy uczniów w konkursie historycznym

Uczennice naszej szkoły wzięły udział w ogólnopolskim konkursie „EPIZODY NIEPODLEGŁOŚCI - ŻOŁNIERZE WYKLĘCI" zorganizowanym przez Fundację Niepodległości w Lublinie. Celem konkursu było propagowanie wiedzy o ludziach, którzy po zakończeniu II wojny światowej nie zakończyli walki o wolną Polskę. Zuzanna Janicka z klasy 3f uzyskała pierwsze miejsce w kategorii prac literackich, natomiast Iga Skrzypczak z klasy 2a i Sara Rotnicka z klasy 3f  zajęły drugie miejsce w kategorii prac multimedialnych.

Katarzyna Urbaniak

Finaliści konkursów przedmiotowych

W sobotę 16 lutego odbył się trzeci i ostatni etap Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. W tym roku Gimnazjum nr 2 może pochwalić się aż czworgiem finalistów. Są nimi: Anna Ofierzyńska (klasa 3 b), Iga Skrzypczak (klasa 2 a), Mikołaj Roszyk (klasa 3 h), Jakub Kosmaczewski (klasa 3 f).
Wojtek Taisner, uczeń klasy 3 d, został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Historycznego, Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Obywatelskiej i Ekonomicznej oraz Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego

Anna Wodzyńska-Skotarczak

Nasi uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie PINGWIN z języka angielskiego.

Najwyższy wynik osiągnęła Patrycja Motała z kl. 1e, która zajęła III miejsce i została laureatką. Wysoki poziom zaprezentowały także dziewczyny, którym przyznano wyróżnienia: Zuzanna Budzyńska (1c), Zuzanna Skonieczna (1 c), Katarzyna Tomczak (1c), Małgorzata Jarzynowska (1e) i Karolina Trofimow (2b).

Roksana Boruń

5 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu.

Jednym z podjętych działań był udział uczniów w V edycji Wielkopolskiego Konkursu Filmowego Bezpieczny Internet, organizowanego przez Zespół Szkół Łączności w Poznaniu oraz Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.
W piątek 8 lutego o godz. 11.00 br. w Multikinie w Starym Browarze w Poznaniu odbyła się uroczysta gala.  Film z naszej szkoły okazał się najlepszy w kategorii gimnazjów! Jego twórcami byli uczniowie z klasy IIIh: Majka Jaśkowiak, Eliza Misiaczyk, Patryk Ostrowski i Aleksandra Tórz. Z nagrodzonymi gimnazjalistami przeprowadzono wywiad w studiu WTK.

Katarzyna Paradowska

21 lutego 2013 r. obchodziliśmy w gimnazjum Dzień Języka Polskiego.

Z tej okazji grupa teatralna pod kierunkiem p. Katarzyny Kozłowskiej przygotowała teleturniej, w którym udział wzięli nauczyciele i uczniowie. Zwycięzcami okazali się uczniowie, którzy pokonali nauczycieli dwoma punktami.

Joanna Celler, Grzegorz Kaczmarek

Wspólnie zbudowaliśmy Mur Wartości

22 lutego w naszej szkole realizowaliśmy projekt „Mur wartości". Pomysłodawczynią i reżyserką spotkania była pedagog, p. Ewa Jakubowska. Uczniowie obu lubońskich gimnazjów, nauczyciele, rodzice i przedstawiciele kilku instytucji (Uniwersytet III Wieku, MOPS, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Policja, PTTK) dyskutowali na temat wartości ważnych w życiu, tworzyli cegiełki symbolizujące m.in. miłość, przyjaźń, bezpieczeństwo, odpowiedzialność, zdrowie, sprawiedliwość, rodzinę. W efekcie zbudowali „mur" - taki, który nie dzieli, ale łączy wszystkich, niezależnie od wieku, wykształcenia czy sposobu życia.

J.W.

Tydzień Kariery Zawodowej

5 lutego 2013 r. zorganizowaliśmy minitargi edukacyjne. Do współpracy zaprosiliśmy rodziców uczniów naszej  szkoły - osoby o różnych profesjach.O swoim zawodzie opowiadali nam m.in. policjant, radca prawny, pielęgniarka, kosmetyczka, dyrektorzy firm poznańskich i lubońskich, żołnierz, pracownik straży pożarnej, kurator sądowy, fryzjerka, muzyk, fizyk medyczny, mistrz cukierniczy, florystka, manicurzystka. Gościliśmy również szkoły ponadgimnazjalne z Poznania i okolic.

Aneta Jankowska-Łukomska

 

fot.: 

Gimnazjum nr 2

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl