Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Moneta lokalna

W związku z 55-leciem nadania praw miejskich miastu Luboń, trwają prace nad przygotowaniem okolicznościowej monety lokalnej. Mennicze dukaty nawiązują do historycznych tradycji bicia monet przez władców. Wybijane w celu upamiętnienia szczególnych wydarzeń, niosą ze sobą wiele informacji poprzez wizerunki zamieszczone na awersach i rewersach. W ten sposób Ośrodek Kultury w Luboniu, we współpracy z Urzędem Miasta, będzie prowadzić akcję promującą Luboń zarówno wśród mieszkańców jak i pośród gości odwiedzających nasze strony. Akcja ta ma również na celu upamiętnienie ważnego wydarzenia, jakim jest pięćdziesiąta piąta rocznica uzyskania przez Luboń w 1954 roku praw miejskich. Okres akcji promocyjnej obejmuje czas od 15 października do 30 listopada 2009 roku i polega na wprowadzeniu do obiegu, na obszarze miasta, dukata o nominale 4 Lubonie. Moneta o średnicy 27 milimetrów wykonana jest z mosiądzu, a zaprojektowana została przez Mennicę Polską SA, która jest jej producentem. Organizatorem akcji promocyjnej jest Ośrodek Kultury w Luboniu. Emitentem monet jest Miasto Luboń. Jeden dukat ma wartość 4 złote i pełni funkcję zbliżoną do bonu towarowego (niewykorzystane monety można będzie wymienić na pieniądze, punkty skupu monet okolicznościowych zostaną opublikowane na stronie internetowej Urzędu Miasta Luboń i Ośrodka Kultury w Luboniu, a także na łamach Wieści Lubońskich i Informatora Miasta Luboń). Identyfikację przedsiębiorców biorących udział w akcji ułatwią naklejki z napisem „Tu honorujemy Lubonie". Moneta 4 Lubonie, do 30 listopada 2009 roku, zastępuje prawne środki płatnicze w wyznaczonych miejscach, ale jej przyjmowanie jest dobrowolne. Posługiwanie się wizerunkiem monety 4 Lubonie każdorazowo wymaga zgody Organizatora Akcji. Liczba monet jest ograniczona. Sprzedaż w wymienionych punktach będzie prowadzona do wyczerpania nakładu.
Prowadzona będzie również sprzedaż wysyłkowa monety. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 61 8 130 072 lub 500 287 325 oraz pod adresem www.oklubon.pl


Miejsca, w których dostępne będą dukaty:

Ośrodek Kultury w Luboniu
ul. Jana III Sobieskiego 97

Biblioteka Miejska
ul. Żabikowska 42

Luboński Ośrodek Sportu i Rekreacji
ul. H. Kołłątaja 2

Urząd Miasta Luboń
Plac E. Bojanowskiego 2

Sklepy:

Sklep papierniczo-zabawkarski „Skrzat"
ul. Żabikowska 47

Sklep spożywczo-monopolowy „Mateo"
ul. Dworcowa 13a

Sklep ogólnospożywczy, kwiaciarnia „Sezam"
ul. Armii Poznań 57

PPHU „DREWDAR"
ul. Powstańców Wielkopolskich 52 (ryneczek)

W wyznaczonych terminach także:

Kościół pw. Maksymiliana Kolbe
ul. Jana III Sobieskiego 87

Kościół pw. Św. Barbary
Plac E. Bojanowskiego 8

Kościół pw. Św. Jana Bosko
ul. Jagiełły 11

C.H Pajo
Ul. Żabikowska 66

Zapraszamy do kupna monety, która jest wyjątkową, unikatową pamiątką i cennym nabytkiem numizmatycznym dla każdego kolekcjonera. Promujmy wspólnie nasze miasto!


Joanna Gryczyńska

 

fot.: 

Joanna Gryczyńska

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl