Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Mały Festiwal Piosenki za nami

13 czerwca br. odbyła się w Gimnazjum nr 1 V edycja powiatowego konkursu wokalnego "Mały Festiwal Piosenki". Do konkursu zgłosiło się ponad 30 wykonawców z gimnazjów powiatu poznańskiego oraz z Poznania. Na jury konkursu największe wrażenie wywarł niezwykle mocny, a zarazem anielski głos Ilony Korbas z gimnazjum w Buku, która wykonała utwór Katarzyny Groniec "Szyba". II miejsce zajęła Anna Kubot z gimnazjum w Baranowie, która fenomenalnie zinterpretowała piosenkę Maryli Rodowicz "Mówiłam żartem". III miejsce trafiło w ręce charyzmatycznej Natalii Kaźmierczak z Gimnazjum nr 1 w Luboniu, która wykonała utwór zespołu Varius Manx "Maj". Jury wyróżniło jeszcze trzech wykonawców, a mianowicie zespół "Dwa Pi Er" z gimnazjum w Grzebienisku, który wykonał utwór "Jedyne co mam" zespołu Czerwony Tulipan, a także Kingę Wasiakowską z gimnazjum w Pobiedziskach Letnisku, która śięgneła po utwór Grażyny Łobaszewskiej "Czas nas uczy pogody" oraz Oliwię Łęc z gimnazjum w Daszewicach, która wykonała piosenkę "Kasztany" Nataszy Zylskiej. Oprawę muzyczną festiwalu wzbogacił występ lokalnego zespołu Antygrawitacja.

Sukces, w postaci popularnej imprezy artystycznej, której świadkami byli zgromadzeni goście nie byłby możliwy bez jego współtwórców: Izabeli Cykowiak, Magdaleny Łobejko i Karoliny Wilczyńskiej-Kąkol.

Puchary dla zwycięzców ufundował Burmistrz Miasta Luboń Dariusz Szmyt, a nagrodę główną ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Izabella Chodorowska

 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl