Luboński remisuje

W dwunastej kolejce spotkań Tarnovia Tarnowo Podgórne podejmowała na własnym boisku lidera tabeli Luboński KS Fogo. Choć Tarnovia zajmowała jedenastą pozycję w tabeli to jak przekonali się zawodnicy z Lubonia do łatwych przeciwników nie należy. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, choć okazji do strzelenia bramek nie brakowało. Mecz był na wysokim poziomie i na pewno mógł podobać się kibicom. Luboński był zespołem, który zaznaczał swoją przewagę na boisku, ale niestety nie przełożyło się to na rezultat spotkania. Jestem jednak bardzo zadowolony z postawy moich podopiecznych - powiedział nam po meczu trener Marcin Drajer. Pierwsza bramka padła w 73 minucie meczu, kiedy to po dośrodkowaniu Tarnovia strzelila pierwszego gola. Bramka strzelona przez gości jest jednak bardzo kontrowersyjna. Sytuacja wyglądała bardzo podobnie jak w spotkaniu przed tygodniem, które odbywało się na boisku w Luboniu. Bramkarz Sebastian Maćkowski wyskoczył do dośrodkowanej w pole karne piłki, którą złapał, a następnie został poturbowany przez przeciwnika i upadł na ziemię. Futbolówkę, która wyleciała mu z rąk piłkarze gospodarzy umieścili w bramce. Bramkarz Lubońskiego KS po upadku stracił przytomność. Przerwa w spotkaniu trwała 5 minut. Wyrównanie padło w 88 minucie meczu, kiedy to po faulu na Macieju Szymanku sędzia podyktował dla Lubońskiego rzut karny. Pewnym wykonawcą okazał się Mateusz Nowaczyk, który ustanawił wynik spotkania na 1:1.
Luboński nadal pozostaje liderem mając dwa punkty przewagi nad Błękitnymi Owińska (trwało postępowanie wyjaśniające czy drużyna z Owińsk będzie miała odjęte 3 punkty za mecz z Pogonią Lwówek). Kolejne spotkanie odbędzie się za tydzień przy ul.Rzecznej w Luboniu, kiedy to drużyna pod wodzą Marcina Drajera podejmować będzie zajmującego odległe miejsce w tabeli Mieszka Gniezno.