Luboński FC liderem tabeli !!!

Luboński FC - Błękitni Owińska 10.09.2011

Wielki bój stoczyły w sobotę na stadionie przy ul. Rzecznej Luboński FC i Błękitni Owińska. Po zaciętym meczu padł zasłużony remis 1:1. Najbardziej zacięta walka toczyła się w środku boiska. Z jednej i drugiej strony padały groźne strzały, ale bramkarze spisywali się w tym spotkaniu bardzo dobrze. W 36 minucie spotkania goście objęli prowadzenie, kiedy to futbolówkę do bramki Lubońskiego skierował Marcin Daniel. Zawodnik ten tak się cieszył ze zdobytego gola, że ujrzał żółty kartonik. W 43 minucie doszło do przepychanki w środku pola strzelca bramki oraz zawodnika gospodarzy Bartosza Latuszka. Sędzia żółtym kartonikiem ukarał obu piłkarzy. Dla Marcina Daniela była to już druga żółta kartka co w konsekwecji skończyło się czerwonym kartonikiem i goście kończyli mecz w "10". Po przerwie Luboński ruszył do ataku i odbrabiania strat. Udało się to dopiero w 76 minucie po strzale Łukasza Kubiaka. Pomimo, iż Błękitni grali w "10" to stwarzali sobie okazję do strzelenia kolejnych bramek, dłużni nie pozostawali także gospodarze. 1 punkt zdobyty przy ul.Rzecznej pozwolił zespołowi z Lubonia wskoczyć na fotel lidera. Grom Plewiska przegrał bowiem na swoim stadionie z Wartą Międzychód 0:4 i tym samym traci do Lubońskiego 1 punkt. Do udanych wtystępów nie zaliczy też spotkania rozegranego u siebie Lechia Kostrzyn, która uległa Czarnym Wróblewo 0:2 i oddaliła się od lidera na 3 punkty.
Kolejne spotkanie rozegrane zostanie na wyjeździe, gdzie Luboński FC zmierzy się z zajmującą odległe miejsce w tabeli Spartą Złotów.