Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Lubonianie – Mistrzami Polski

Nie opadły jeszcze emocje i radość ze zwycięstwa po Mistrzostwach Europy WUKF , które odbyły się na początku października na Węgrzech, a przed zawodnikami lubońskiego klubu karate „ Samuraj Wielkopolska" kolejny sprawdzian: IV Mistrzostwa Polski JKA (Japan Karate Association) kadetów, juniorów i seniorów, rozgrywane 6 listopada 2011 roku w Przeźmierowie. Głównym celem zawodów było wyłonienie kadry JKA Polska na Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów JKA 2012, planowane na wiosnę przyszłego roku w Paryżu. W Mistrzostwach Polski startowało ponad dwustu zawodników reprezentujących 26 klubów karate z terenu całego kraju. Podczas tych zawodów Luboń reprezentowała utytułowana kadra zawodników, których trener Marcin Leszczyna umiejętnie dobrał do poszczególnych konkurencji i kategorii wiekowych. Strategia trenera okazała się słuszna. Nasi zawodnicy kolejny raz dowiedli, że prezentują najwyższy poziom sportowego wyszkolenia, a wyczerpująca praca na treningach zaowocowała zdobytymi medalami.

W konkurencjach indywidualnych tryumfowali:


Złoty medal i tytuł Mistrza Polski w Kumite indywidualnym Mężczyzn (18-20 lat) wywalczył Marcin Kosmalski. Ten sam zawodnik zdobył także srebrny medal i tytuł V-ce Mistrza Polski w konkurencji Kata indywidualnym mężczyzn ( 16-20 lat).

Srebrny medal i tytuł V-ce mistrza Polski w Kumite indywidualnym mężczyzn ( 16-17 lat) wywalczył Maciej Kosmacz. Ten sam zawodnik zajął także III miejsce na podium zdobywając brązowy medal w konkurencji Kata indywidualnym mężczyzn (16-20 lat).


Sukcesem lubonian zakończyły się także konkurencje drużynowe:


Złoty medal i tytuł mistrzowski w konkurencji Kumite drużynowym mężczyzn (18-20 lat ) wywalczyła drużyna w składzie: Maciej Kosmacz, Marcin Kosmalski i Aleksander Kunicki.


Srebrny medal i drużynowy tytuł V-ce mistrzowski w konkurencji Kata drużynowym mężczyzn (+21 lat) wywalczyła drużyna w składzie: Maciej Kosmacz, Marcin Kosmalski i Konrad Taczak.


Podczas Mistrzostw Polski wyrównane i emocjonujące pojedynki stoczyli zawodnicy z Lubonia, którzy debiutowali w kategorii wiekowej seniorów. Niestety nie udało im się wywalczyć miejsca na podium. Przemek Sofczyński i Konrad Taczak w drużynie z Damianem Ratajczykiem (Klub Karate Empi Skórzewo) startując w konkurencji Kumite drużynowym seniorów uplasowali się na czwartej pozycji.


Serdecznie Gratulujemy i życzymy sukcesów w Paryżu !

Piotr Kosmacz

 

fot.: 

Piotr Kosmacz

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl