Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Już w niedzielę koncert charytatywny

Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Wielkiego w Poznaniu OPERA VIVA organizuje koncert charytatywny z udziałem artystów opery poznańskiej na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym WSPÓLNA DROGA w Luboniu.

Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na budowę obiektu, w którym odbywać się będą warsztaty terapii zajęciowej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową. Budynek powstanie w Luboniu na działce, którą własnym wysiłkiem zakupiło Stowarzyszenie WSPÓLNA DROGA.

Koncert odbędzie się 27 maja 2012 r. o godz.18:00 w hali widowiskowo - sportowej w Luboniu, przy ul. Kołłątaja 2.

Współorganizatorzy:

- Urząd Miasta Luboń
- Luboński Ośrodek Sportu i Rekreacji
- Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym WSPÓLNA DROGA w Luboniu


Głównym sponsorem koncertu jest Wielkopolska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu przy ulicy Grobla 15

Swój wkład w realizację przesięwzięcia mają także firmy:

- CONCORDIA PRINT - Poznań, ul. Zwierzyniecka 3
- Hurtownia Pokryć Dachowych WA.SZ.DACH - Poznań, ul. Sycowska 49
- Firma AKROPOL - INWESTYCJE - Luboń, ul. Niepodległości 11
- Restauracja MARAGO - Luboń, pl. E. Bojanowskiego 1


Patronat honorowy nad koncertem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak

Patronat medialny:

TVP Poznań
Radio Merkury Poznań
Wieści Lubońskie
Echo Lubonia
e-lubon.pl


Program koncertu:

W pierwszej części usłyszymy śpiewaków Teatru Wielkiego w Poznaniu, którym akompaniować będzie kwintet instrumentów dętych blaszanych CASTLE BRASS.

Drugą część wypełnią aranżacje muzyki klasycznej i największych przebojów muzyki rozrywkowej w wykonaniu Zespołu Wokalnego AFFABRE.

Bilety w cenie 35zł, 25zł oraz 100zł (loża VIP) można nabywać od 10 maja w LOSiR.

Rezerwację biletów przyjmują także lubońskie placówki:

Biblioteka Miejska, Ośrodek Kultury, Szkoła Podstawowa nr 2

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONCERCIE

LOSiR

 

Kilka słów o Stowarzyszeniu


Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym WSPÓLNA DROGA w Luboniu istnieje od 9 lutego 2005r., udzielając wsparcia osobom z różnymi niepełnosprawnościami - dzieciom i dorosłym, którzy mieszkają głównie na terenie Lubonia. Podopieczni WSPÓLNEJ DROGI uczestniczą w wielu rodzajach zajęć, takich jak: hipoterapia, pływanie, działania plastyczne, muzyczne, taneczne, teatralne, ruchowe. Jeżdżą też na wycieczki, bawią się na imprezach organizowanych przez Stowarzyszenie. Systematyczną aktywnością rozwijają swoje umiejętności, poszerzają możliwości.

Siedziba Stowarzyszenia od początku mieści się gościnnie w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Luboniu, gdzie w salach lekcyjnych, zupełnie do tego nieprzystosowanych, realizowana jest większość wspomnianych zajęć.

Stowarzyszenie rozrasta się, obecnie ma sześćdziesięcioro pięcioro członków, podopiecznych wciąż przybywa. Potrzebą numer jeden osób niepełnosprawnych jest posiadanie własnego obiektu, w którym możliwe byłoby zorganizowanie codziennych warsztatów terapii zajęciowej. Członkowie WSPÓLNEJ DROGI własnym wysiłkiem zakupili przy ulicy Wojska Polskiego w Luboniu działkę, na której pragną wybudować ośrodek terapeutyczny, gdyż dotąd nie ma w naszym mieście takiej placówki. Dlatego podejmowane są wszelkie działania, które pozwolą na jak najszybsze zgromadzenie środków niezbędnych do realizacji zaplanowanej inwestycji.

Rzeczywistość niepełnosprawnych jest taka, że do 23 roku życia objęci są obowiązkiem szkolnym, co stwarza im możliwość czynnego spędzania czasu. Później pozostają już tylko w czterech ścianach własnego domu. Placówka z warsztatami terapii zajęciowej to dla osób z niepełnosprawnością umysłową i fizyczną jedyna szansa na jakąkolwiek aktywność.

Spróbujmy wspólnym wysiłkiem wybudować dzienny ośrodek, który zaspokoi tę podstawową potrzebę i zapewni niepełnosprawnym stały kontakt ze światem zewnętrznym. Całkowity dochód z koncertu przeznaczony zostanie na budowę tego właśnie obiektu.


Halina Strzesak
Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Wielkiego w Poznaniu

 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl