Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Informacje z SP 4

W sobotę 8 czerwca 2013 roku w SP 4 odbył się kolejny Rodzinny Rajd Rowerowy. Pogoda dopisała, a na starcie pojawiło się wielu zwolenników aktywnego wypoczynku. Tradycyjnie celem naszego rajdu jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz walorów turystycznych i krajobrazowych naszego rejonu. Trasa rajdu wiodła z Lubonia do Puszczykowa, gdzie na półmetku odbył się pokaz gry w boulle oraz rozgrywki prowadzone przez pana Jerzego Kędziorę (mistrz Lubonia w Boulle).
Kolejną atrakcją naszej wyprawy był udział w festiwalu „Orindo nad Wartą", który miał miejsce w muzeum Arkadego Fidlera. Mieliśmy okazję posłuchać ciekawych gawęd, popróbować orientalnych potraw i spotkać się ze znanymi podróżnikami.
W  drodze powrotnej tradycyjnie już odwiedziliśmy znaną wszystkim lodziarnię. Droga do domu wiodła wzdłuż malowniczej ścieżki edukacyjno - rowerowej w Puszczykowie. O powodzeniu naszej wyprawy zadecydował w dużej mierze liczny udział zaangażowanych rodziców i dzieci, którzy dowiedli, że chwile spędzone ze sobą to zawsze powód do dumy i radości.
Na koniec pragnę podziękować współorganizatorom, którzy zawsze z wielkim oddaniem, pomagają mi w organizacji rajdu. Szczególne podziękowania kieruję na ręce pana Jerzego Kędziory za prezentację gry w boulle.

Renata Przybysz


Klasa VI C zorganizowała wystawę starych książek. Można znaleźć publikacje datowane od 1954 do 1985 r. Uczniowie przynieśli stare książki, połowa z nich jest zniszczona zębem czasu. W ten sposób młodzież mogła zapoznać się ze sztuką ilustracji i introligatorstwa.

Przemysław Olechno 6c

 

 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl