Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Informacje z Gimnazjum nr 2

Po raz pierwszy w historii szkoły chętni uczniowie przystąpili do egzaminów Cambridge z języka angielskiego w Ośrodku Egzaminacyjnym English Club w Poznaniu. Egzamin Preliminary for Schools (PET) zaliczali: K.Fons (1i), I.Stawicka (3f) oraz A.Rubisz (2b), a  Key for schools (KET): J.Lesiński (2e), J.Mullak (1i), D.Łukowiak (3e). Egzaminy sprawdzały gruntownie wiedzę uczniów w zakresie wszystkich umiejętności komunikacyjnych.

Dnia 14 czerwca członkowie warsztatów dziennikarskich z Gimnazjum nr 2 oraz wraz z p. dyrektor Jolantą Walczak, p. Katarzyną Pilarską i p. Anną Wodzyńską-Skotarczak udali się na Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Przewodnikiem był p. dr Mikołaj Tomaszyk, który na początku krótko opowiedział o historii powstania całego kompleksu. Następnym punktem, a zarazem najważniejszą kwestią w trakcie tego wyjazdu było spotkanie z prodziekanem p. dr. Tomaszem Brańką. Wtedy zostało podpisane porozumienie pomiędzy Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa a Gimnazjum nr 2 w sprawie utworzenia klasy o profilu „Bezpieczeństwo narodowe". Była to też okazja do wysłuchania krótkiego wykładu, w którym pan prodziekan przedstawił realną pracę dziennikarza - satysfakcję, jaką ona daje, lecz również czekające trudności. Później p. Tomaszyk oprowadził uczestników po budynku wydziału. Pokazał studio telewizyjne, a także radiowe, w którym studenci mają okazję wykorzystania swoich wiadomości w praktyce.

Jakub Kosmaczewski


W czwartek (13 czerwca) uczniowie klas szóstych po raz pierwszy uczestniczyli w zajęciach w Gimnazjum nr 2. Wcześniej rodzice mieli okazję poznać przyszłych wychowawców swoich dzieci. Od godziny 15.45 odbywały się spotkania integracyjne w klasach. Wszyscy byli nieco stremowani na początku, jednak z biegiem czasu nastrój robił się coraz swobodniejszy. Nauczyciele po zakończeniu zajęć podzielili się swoimi wrażeniami z dyrekcją.


Prace plastyczne uczniów Gimnazjum nr 2 zostały pokazane na wernisażu poświęconemu sprawiedliwemu handlowi WORLD FAIR TRADE DAY - YOUNG VISION 2013. Jury wyróżniło i nagrodziło jedną z nich - autorstwa Piotra Szkudlarka, Darka Jastrzębskiego i Łukasza Zawiskiego z klasy 2 b. Poza nią wszyscy odwiedzający wystawę mogli obejrzeć prace: Julii Konik z klasy 1 i oraz Olgi Popiół z klasy 2 e. Gratulujemy utalentowanym gimnazjalistom! Szkolną koordynatorką akcji była p. Agata Budzyńska.


10 czerwca uczniowie naszej szkoły mieli okazję zastanowić się nad rolą teatru i kierunkiem jego rozwoju. A wszystko za sprawą przedstawienia „Teatralne potyczki", które postawiło przed młodzieżą fundamentalne pytania:  Czy teatr jest potrzebny, czy może zainteresować młodego widza, któremu często „nie po drodze" ze sztuką wysoką? Uczniowie obejrzeli spektakl , który opowiadał historię pewnej trupy aktorskiej przygotowującej się do premiery „Hamleta" Williama Szekspira.  Reżyser wykorzystał ciekawy zabieg „teatru w teatrze", dzięki czemu młodzież mogła śledzić nie tylko losy Szekspirowskich bohaterów, ale także aktorów odgrywających role, poznać  ich warsztat pracy, zobaczyć, jak wyglądają przygotowania do przedstawienia.

K. Kozłowska


Uczniowie naszej szkoły zdobyli nagrodę główną w konkursie "Bądź bezpieczny w Luboniu". Autorami tego sukcesu są: Bartosz Kasper (2f), Szymon Poradzewski (2f), Patryk Ostrowski (3h) oraz ich opiekun p. Łukasz Budzyński. Stworzyli film pt. "Sekunda" pokazujący, jak bezpiecznie korzystać z dróg. 8 czerwca, podczas Dni Lubonia, odebrali oni nagrody z rąk przedstawiciela burmistrza miasta.


Nasz Samorząd Uczniowski dba o promocję uzdolnionych gimnazjalistów! 4 czerwca zorganizował w szkole turniej „Mam talent". Zawodnicy, jury, widownia - niemal jak w telewizyjnym show! Na scenie pojawili się wokaliści i tancerze.


W środę 29 maja trzy uczennice z klasy 2a : Paulina Borowska, Julia Kolenda i Martyna Majewska reprezentowały nasze gimnazjum  na XIV Powiatowym Konkursie „Mól książkowy" w Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie. Tegoroczna edycja nosiła tytuł „Ciąg dalszy nastąpi". Warunkiem udziału w konkursie było przeczytanie w stosunkowo krótkim czasie 13 książek o przeróżnej tematyce. Nasze dziewczyny poradziły z nim sobie znakomicie, zajmując: Martyna drugie i Julia trzecie miejsce wśród  siedmiu nagrodzonych osób. Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom i książkę, a nagrodzone osoby dodatkową nagrodę - bon na zakupy w Empiku.

K.Wilińska-Jóźwiak, B.Małecka


Nasi uczniowie wzięli udział w drugiej edycji konkursu "Wiedeń w Krakowie, Kraków w Wiedniu" organizowanego przez Zespół Języka Niemieckiego SJO UE w Krakowie. Propozycję objęcia patronatu nad konkursem przyjęło Stowarzyszenie Przyjaciół Teatru Wielkiego w Poznaniu OPERA VIVA, które ufundowało dla jego uczestników wyjątkową nagrodę. 4 czerwca Paulina Kusz, Weronika Szawala, Mikołaj Radoła i Dominik Wacławski obejrzeli balet Piotra Czajkowskiego „Jezioro Łabędzie" w Teatrze Wielkim w Poznaniu.


W dniach 27.05.2013 r. i 3.06.2013 r. w Hali LOSIR-u w Luboniu odbyły się zawody w piłkę siatkową dziewcząt klas pierwszych Gimnazjum nr 2 w Luboniu. Pierwsze miejsce zajęła klasa Ig, drugie miejsce Ie, a trzecie miejsce If. czwarte klasa Ia, piąte kl.Ih, szóste kl.Ic, siódme kl.Ii.

B. Taczak


1 czerwca na Wzgórzu Papieskim, w ramach miejskich obchodów Dnia Dziecka, odbył się VIII Bieg Luboński. Wzięli w nim udział dzieci i młodzież. Nasza reprezentacja świetnie wypadła w kategorii: gimnazja. Wśród dziewcząt pierwsze miejsce zdobyła Marysia Nowak (2 a), natomiast z chłopców trasę najszybciej pokonał Michał Gil (3b), a tuż za nim był Filip Rzepecki (3d). Medale wręczał Marcin Urbaś, znany polski lekkoatleta.

J.W.

 

Dnia 14 czerwca zostało podpisane porozumienie między Wydziałem Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM a Gimnazjum nr 2 w Luboniu. Uczelnia objęła patronatem klasę o profilu Bezpieczeństwo narodowe. Przewiduje on współpracę w zakresie promowania kierunków studiów prowadzonych przez Wydział wśród młodzieży gimnazjalnej, zwłaszcza w obszarze bezpieczeństwa narodowego i międzynarodowego, oraz organizację i prowadzenie przedsięwzięć o charakterze edukacyjnym. Obie strony zobowiązały się do wspólnej realizacji uzgodnionych celów, zapewnienia młodzieży uczestniczenia w wybranych wykładach oraz konferencjach (będą je prowadzili pracownicy UAM), organizowania konkursów dla uczniów Gimnazjum nr 2 oraz ich udziału w wybranych, ważnych dla Uczelni, bądź Wydziału, uroczystościach. Gimnazjum nr 2 reprezentowała dyrektor Jolanta Walczak, UAM - prodziekan dr Tomasz Brańka.

 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl