Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Folder miejski dla wybrańców? - sprostowanie

W nawiązaniu do publikacji "Folder miejski dla wybrańców?" otrzymaliśmy od Zastępcy Burmistrza Rafała Marka stanowisko w sprawie artykułu Pani Kaliny Kelmy opublikowanego na stronie gazety internetowej e-lubon.pl, które prezentujemy.


04.02.2010

Szanowna Pani Izabella Chodorowska
Redaktor Naczelna,

Odnosząc się do artykułu pod tytułem „Folder miejski tylko dla wybrańców" jaki ukazał się na stronie gazety internetowej e-lubon.pl, pragnę podkreślić, że folder miejski jest publikacją dostępną w siedzibie Urzędu Miasta Luboń w godzinach jego urzędowania, czyli w poniedziałek od godz. 9.00-17.00, wtorek-piątek od godz. 7.30-15.30 w pokoju nr 17. Z tekstu artykułu wynika, że dziennikarz gazety internetowej e-lubon.pl przyszedł do punktu informacyjnego Urzędu Miasta Luboń w poniedziałek 1 lutego 2010 roku o godzinie 8.30, czyli przed otwarciem placówki dla mieszkańców, wobec tego nie zastał odpowiedzialnego pracownika na stanowisku pracy.
Uważam, że dziennikarz przygotowujący wyżej wymieniony artykuł zapomniał o elementarnych zasadach wykonywanego zawodu jakimi są bezstronność i rzetelność dziennikarska.
Folder w ilości 2000 egz. wydany na zlecenie Urzędu Miasta został przekazany partnerom projektu w drugiej połowie grudnia 2009 roku. Tym samym od tej pory jest w posiadaniu pracownika odpowiedzialnego za promocję miasta.
Plan miasta wydany w roku 2008 przez Wydawnictwo Pietruska & Mierkiewicz jest dostępny w Bibliotece Miejskiej i Ośrodku Kultury w Luboniu w cenie 6,99 zł/szt.
Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Lubonia od lutego 2010 roku folder miejski będzie także dostępny w punkcie informacyjnym Urzędu Miasta Luboń.

Z wyrazami szacunku
Rafał Marek
Zastępca Burmistrza Miasta Luboń


W związku z zaistniałą sytuacją przepraszamy Urząd Miasta za nierzetelnie przekazaną informację dotyczącą godzin otwarcia placówki.

Izabella Chodorowska
Radaktor Naczelny
Gazety internetowej e-lubon.pl

 

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

  • Dam pracę
    Dam pracę w przedszkolu w Luboniu
  • Inne
    Poszukiwani świadkowie