Przepraszamy ale do oglądania tej strony wymagane jest włączenie JavaScript.

Fakty i mity poznańskiego Czerwca 1956 - XIX Wieczór Historyczny

 

Sekcja Historyczna Towarzystwa Miłośników Miasta Lubonia zaprasza na dziewiętnasty Wieczór Historyczny w piątek 27 listopada 2009 roku o godz. 18.00 do Urzędu Miasta Luboń przy pl. Edmunda Bojanowskiego 2. Impreza odbywa się w ramach cyklu 55 wydarzeń na 55-lecie miasta przygotowywanych przez Urząd Miasta Luboń.

W tym roku obchodzimy 55-lecie uzyskania przez Luboń praw miejskich i okazja ta stałą się pretekstem do realizacji nowych zamierzeń. Sekcja Historyczna TMML przygotowała pięć Wieczorów Historycznych traktujących o różnych aspektach historii naszego miasta, także w nieco w szerszym kontekście. Zaproszeni prelegenci są nie tylko autorytetami w swoich dziedzinach mogącymi pochwalić się pokaźnym dorobkiem badawczym, ale co ważne, są także pasjonatami.

Gościem piątego spotkania cyklu będzie dr Łukasz Jastrząb, znany historyk oraz publicysta. W swoich badaniach naukowych podjął się trudu weryfikacji listy ofiar poznańskiego Czerwca 1956. W trakcie swojego wykładu opowie on o historii, faktach oraz mitach narosłych wokół tego szczególnego wydarzenia. Nie zabraknie też wątków związanych z Luboniem.

Wstęp na jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Przemysław Maćkowiak

 

fot.: 

www.poznan.pl

Telefon interwencyjny
i kontakt z redakcją
 
501 295 785

redakcjaate-lubon [dot] pl

Ogłoszenia drobne

  • Dam pracę
    Dam pracę w przedszkolu w Luboniu
  • Inne
    Poszukiwani świadkowie
  • Inne
    Korepetycje z dojazdem do ucznia (na terenie Lubonia)